![Fot. screen z Instagrama / [url=https://www.instagram.com/p/9efrYpzX33/]Olivier Janiak[/url]](https://m.mamadu.pl/83b09eff7a2f1278d6cf1592d0b99dd6,360,0,0,0.jpg)
Zaletą jest przede wszystkim nauka samodzielności. Pojawiają się bowiem pierwsze obowiązki, konieczność zadbania o siebie, myślenia do przodu, przygotowywania się, zaradności. Nowi, ciut starsi koledzy i nowe wzorce dyscypliny, skupienia kreowania towarzyskich sytuacji – jak choćby gra w piłkę z uczniami ze starszych klas, dążenie do bycia lepszym, szybszym, mądrzejszym, sprawniejszym. Poza tym, normalny 6-latek pozostawiony w przedszkolu po prostu się nudzi, nie rozwija się tak szybko, jak może. Nasz syn po paru pierwszych dniach spędzonych w szkole nie mówił o niczym innym jak tylko, że szkoła jest super, że czuje się wyjątkowo i z radością wstawał do niej każdego dnia.
Może zainteresować cię także: Jak można pomóc dziecku w osiągnięciu gotowości szkolnej? Oni wiedzą i doradzają
Artykuł jest częścią akcji społecznej #mądrydzieciak zainicjowanej przez serwis Mama:Du. Postanowiliśmy walczyć z krzywdzącymi sześciolatki przekonaniami. Zamierzamy rozprawić się z największymi mitami dotyczącymi niedostatecznego poziomu rozwoju dzieci w tym wieku, niedostosowania szkół i programu nauczania. Zapraszamy do śledzenia innych naszych artykułów z tej serii!