Spać lepiej W czy BEZ? Naukowcy już wiedzą, co jest dobre dla naszego zdrowia

Fot. gdolgikh / 123RF Zdjęcie Seryjne
Fot. gdolgikh / 123RF Zdjęcie Seryjne

Lepiej spać w czy bez? Jeśli „w” to cienka, czy gruba? Krótsza czy dłuższa? Piżama, rzecz jasna. Koniec z domysłami i dylematami. Naukowcy właśnie rozwiązali problem i śmiało mówią: Jak spać, to tylko nago.

Według najnowszych badań firmy Airwave 17 proc. Amerykanów śpi w piżamie lub koszuli nocnej, a 12 proc. ankietowanych śpi zupełnie nago. Większość decyduje się jednak na spanie np. wyłącznie w bieliźnie. A to decyzja, jak pokazują badania, nie jest najlepsza.
Naukowcy twierdzą bowiem, że dla dobra naszego zdrowia spać najlepiej jest nago! "Spanie nago powoduje ochłodzenie ciała, co wpływa na spadek ciśnienia krwi. To sprawia, że nasz organizm może się lepiej zregenerować podczas snu" - czytamy na fpiec.pl. A wisienką na torcie niech będzie fakt znany od dawna: niższa temperatura wpływa na spalanie tłuszczu.

Warto też wziąć pod uwagę bardziej przyjemne korzyści zwłaszcza, gdy łóżko dzielimy z ukochaną osobą. Poczucie bliskości uwalnia bowiem oksytocynę, potocznie zwaną hormonem przytulania.

Źródło: fpiec.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE