Po co ci dieta? Tych 10 pozycji seksualnych pomoże wam skuteczniej zrzucić zbędne kilogramy!

Prawo autorskie: teksomolika / 123RF Zdjęcie Seryjne
Idzie wiosna, czas więc na dietę, coraz intensywniejsze treningi na siłowni i… w sypialni. Dokładnie tak. Zrzucać zbędne kilogramy i poprawiać kondycję można nie tylko podczas treningu fitnessu. Nad formą – nie tylko seksualną – pracować można w zaciszu własnej alkowy.


Jak?

Istnieje kilka pozycji, które okazują się być pomocne w walce z nadwagą (czy po prostu zbędnymi kilogramami). I w dodatku zarówno panie jak i panowie mają szansę znaleźć coś dla siebie. Wystarczy tylko przeanalizować gdzie przez zimę przybyło nam ciałka, a później już tylko skupić się na tym, jak połączyć przyjemne z pożytecznym.


Uprawiając seks nawet w klasycznej pozycji misjonarskiej można spalić przynajmniej 40 kalorii na minutę. Ale to dopiero początek!

POZYCJA 1: na stojąco
Nie ma potrzeby rozpisywania się zanadto. Jest to idealne ćwiczenie zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Angażuje wiele partii mięśniowych, wymaga jednocześnie sporego wkładu energii i może grozić zakwasami, więc może lepiej nie zaczynać od niej treningów.

POZYCJA 2: równowaga tyłem
To figura angażująca przede wszystkim mięśnie ud i pośladków. Poza tym jednak wymaga sporego wkładu mięśni brzucha i ramion. Jest nieco mniej angażująca partnera niż partnerkę (panowie leżą, panie siadają tyłem), ale chyba się opłaca – według danych można przy jej wykonywaniu spalić aż 53 kalorie w minutę!


POZYCJA 3: na kolanach
To najlepsze ćwiczenie na uda i pośladki. Panowie i panie mają w niej równe szanse. Na sukces i na przyjemność rzecz jasna. Warto rozważyć miękkie podłoże, by (za bardzo) nie ucierpiała skóra kolan.

POZYCJA 4: most
Ta pozycja jest wyjątkowo intensywna dla panów i wymaga nie lada gibkości i choć podstawowych umiejętności gimnastycznych. Zadaniem partnera jest zrobić mostek (dokładnie ten, który był traumą w podstawówce), partnerka siada na nim okrakiem. Panowie mają szansę spalić naprawdę dużo kalorii (aż 59 na minutę!), wzmocnić całe ciało i odczarować mostek! U Pań pracują przede wszystkim nogi i pośladki.

POZYCJA 5: pan domu
Pozycja odrobinę zbliżona to klasycznej, misjonarskiej. Panowie klęcząc opierają się na rękach, rolą kobiety jest „zawiesić” się nogami na mężczyźnie. Ta pozycja angażuje nogi, brzuch, pośladki i ramiona.
POZYCJA 6: wielka waga
To ćwiczenie pomaga dodatkowo wzmocnić mięśnie pleców. Poza tym najbardziej pracują ramiona i brzuch. U Pań. U Panów – najbardziej pracują mięśnie rąk. Jak prawidłowo wykonać wagę? Panowie stoją, panie opierając się na przedramionach (na łóżku, stole lub gdzie tylko macie możliwość) pozwalają unieść dolną część swojego ciała. W tej pozycji możecie spalić aż 64 kalorie na minutę!

POZYCJA 7: flipper
To pozycja angażująca pośladki, nogi i ramiona. Zbliżona nieco do omówionej pod nr 5 pozycji pana domu. Tym razem jednak panowie nie opierają się na ramionach a jedynie klęczą podtrzymując nogi partnerki.

POZYCJA 8: na antylopę
Drogie Panie – to pewnie dla niektórych z was będzie spore wyzwanie, ale – uwaga! – możecie spalić aż 67 kalorii w minutę. Panowie stoicie, chwytacie partnerki tak, jak gdyby radośnie skoczyły na was by się przywitać. Następnie wy drogie Panie odchylacie się w tył trzymając dłońmi szyję partnera. I wzmacniając wewnętrzne i zewnętrzne mięśnie ud, ramion i pleców. Wersja dla ambitniejszych – zamiast na szyi połóżcie drogie panie ręce na biodrach partnera.

POZYCJA 9: świeca
Znów dla ułatwienia wspomnimy czasy szkoły podstawowej. Drogie panie, zaczynamy od świecy. Wzmacniamy pośladki, brzuch, plecy, ramiona i nogi. Stopy możecie oprzeć o ramiona partnera. Panowie – możecie wybrać wersję stojącą kub na klęczki. Dłonie mogą dodatkowo masować pupę ukochanej

POZYCJA 10: na jeźdźca
Tak, tak. Całkiem prosto ale najbardziej skutecznie. Dla pań oczywiście. Panowie macie chwilę przerwy, ale weźcie pod uwagę, że w tym czasie wasze partnerki spalają ponad 70 kalorii na minutę!

Źródło: fokus.tv, ofemin.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć