"Już prawie spałam, gdy usłyszałam jak ktoś wchodzi po schodach. Kazał mi robić rzeczy, których się wstydziłam"

Screen z Youtube / [url=[https://www.youtube.com/watch?v=QVU5QgtPTAY] Rzecznik Praw Dziecka[/url]
Screen z Youtube / Rzecznik Praw Dziecka
"Wszystko co zakrywa bielizna jest twoje" - to film stworzony przez Radę Europy, uświadamiający problem przemocy seksualnej wobec dzieci. Bohaterką spotu jest mała dziewczynka, która doświadczając aktu pedofilii, postanawia powiedzieć o tym dorosłym.
Polska podpisała tzw. Konwencje z Lanzarote. Dotyczy ona ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym i niegodziwym traktowaniem w celach seksualnych. Rzecznik Praw Dziecka od 2008 roku wnioskował o ratyfikację tego najważniejszego międzynarodowego dokumentu, chroniącego najmłodszych.

"Nie ma mowy o dobrej pedofilii, pedofilia jest zawsze zła, a jakakolwiek próba relatywizowania tego zjawiska jest niegodziwością... Edukacja w zakresie seksualności jest potrzebna. Dziecko, które ma wiedzę o swojej seksualności, które wie czym jest "dobry" i "zły" dotyk, ma mniejsze prawdopodobieństwo, że zostanie ofiarą wykorzystania seksualnego. Dzisiaj jesteśmy na takim etapie, gdzie już nie należy się zastanawiać: czy edukować, czy nie; raczej stawiałbym pytanie: jak?"- mówił Rzecznik, Marek Michalak.
Film został opublikowany pod koniec listopada 2015 roku. Szkoda, że ta kampania była tak słabo nagłośniona, bo przecież informacje w niej zawarte powinny docierać przede wszystkim do dzieci.

Źródło: Biuro Rzecznika Praw Dziecka
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE