Antyszczepionkowcy leczyli octem... Dziecko zmarło, grozi im tylko 5 lat

Fot. Screen z Facebook [url=https://www.facebook.com/PrayersForEzekiel/?fref=nf]Prayers for Ezekiel[/url]
Fot. Screen z Facebook Prayers for Ezekiel
Ocet, chrzan i papryczka chili. Do tego ekstrakt z liści oliwy, białko w proszku, syrop klonowy i sok z jagód. Na koniec cebula, czosnek i imbir. Tym David i Collet Stephan leczyli swojego 19to miesięcznego synka Ezekiela, który w efekcie zmarł na zapalenie opon mózgowych.

Rodzice zmarłego chłopca są znani w Kanadzie z propagowania leków homeopatycznych i promowania medycyny naturalnej. Tymi sposobami próbowali wyleczyć zapalenie opon mózgowych u swojego synka. Dopiero kiedy dziecko przestało oddychać wezwali pogotowie. Było jednak za późno, aby go uratować. Chłopiec zmarł po pięciu dniach sztucznego podtrzymywania przy życiu.
32-letni David i 35-letnia Collet nie przyznali się do winy. Sąd zbada, czy zapewnili dziecku należytą opiekę. Nie są oskarżeni o zabicie chłopca - prokuratura nie uznała, że ignorowali jego potrzeby lub miała miejsce przemoc. Wręcz przeciwnie - prokurator podkreślił iż wie, ze rodzice kochali syna. Jedyną nieprawidłowością była zbyt późna interwencja medyczna oceniana w kategoriach zaniedbania.Rodzice tłumaczyli w sądzie, że wiedza jest potęgą i dopóki byli w stanie, ratowali życie chłopca.

Przyznają, że byłaby ona pomocna jedynie w ustaleniu dlaczego był chory a nie w tym, jak go leczyć. W tym celu stosowali sprawdzone, homeopatyczne środki – wodę z syropem klonowym, koktajl z mrożonych jagód, ocet jabłkowy, papryczki chili i imbir. Według zebranych informacji miały też leczyć autyzm, depresję i ADHD. Oboje twierdzą, że są ocenieni niesprawiedliwie. Na Facebooku zamieścił nawet wpis pt. „czy jeszcze kiedyś będziemy wolni” (pisząc dalej o wolności od ataków, od złości i nienawiści). W tym samym wpisie apelując jednocześnie o wpłatę datków na konto założonej przez nich fundacji.

Will we ever be free?I am not sure that Collet and I have ever looked forward to a weekend as much as we have now....

Opublikowany przez Prayers for Ezekiel na 6 marca 2016
Jeden z pracowników pomocy społecznej, który odwiedzał rodzinę zeznał, że na pytanie o ewentualną interwencję lekarską w przypadku choroby drugiego dziecka odpowiedzieli bez wahania, że jak najbardziej. Sprawa miała miejsce w 2012 roku. Proces rozpoczął się w poniedziałek.

Źródło: cbc.ca
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE