Żona straciła wzrok i wpadła w depresję. Wtedy mąż zrobił dla niej coś niezwykłego

Fot. Screen z Youtube / [url=https://www.youtube.com/watch?v=aVXpBqj67BY]朝日新聞社[/url]
Fot. Screen z Youtube / 朝日新聞社
Ta historia miłosna brzmi jak baśń, z tą różnicą, że wydarzyła się naprawdę. Kiedy o niej przeczytałam i zobaczyłam film przedstaiwający radosną twarz pani Kuroki, łzy zakręciły mi się w oczach. Zacznijmy jednak od początku…


Wielka tragedia
W małej japońskiej wsi, mieszkała rodzina państwa Kuroki. Mieli własny dom i dwójkę ukochanych dzieci. Przez lata wiedli pracowite ale spokojne życie hodowców mlecznego bydła. Niestety nie było im dane przeżyć spokojnej, beztroskiej starości. Po 30 latach małżeństwa, pani Kuroki na skutek powikłań po cukrzycy, straciła wzrok. Wraz ze stratą wzroku, kobieta straciła też dawny zapał i chęć życia. Małżeństwo miało w planach spędzenie starości na podróżach po Japonii, tymczasem pani Kuroki zamknęła się w sobie i zaczęła prowadzić niemalże pustelnicze życie. Pogrążona w żalu, odmawiała nawet wychodzenia na podwórko.
Pan Kuroki nie mógł patrzeć na tragedię żony. Postanowił zrobić coś, co odmieni jej życie i przywróci mu dawną, radosną małżonkę. Wiedział, że nigdy nie będzie mogła już zobaczyć swoich ulubionych kwiatów, ale przecież wciąż może cieszyć się ich zapachem. Przez dwa lata wycinał drzewa i przygotowywał działkę po to, żeby zasadzić na niej ogród, który sprawi, że żona z przyjemnością będzie przebywała poza domem.
Ogromny ogród, ogromne szczęście
Udało się! Całą działkę państwa Kuroki zajmują teraz piękne, różowe kwiaty. Na samym środku ogrodu stoi ławka, na której często przysiadają zakochani staruszkowie. Oprócz nich, na miejscu rocznie pojawiają się tysiące ludzi , którzy zwabieni tą romantyczną, historią chcą uszczknąć dla siebie trochę magii.

Najpiękniejsza w całej tej opowieści jest jednak radość, jaką widać na aktualnych zdjęciach staruszki.
(Tak jest, drogie panie, a nam czasem ciężko jest się doprosić o jednego, małego kwiatka...)

Źródło: her.ie
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE