6-latki, marsz do szkoły! Rodzice, Wasze dzieci wcale nie są na to za głupie!

Prawo autorskie: nastia / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: nastia / 123RF Zdjęcie Seryjne
Ledwie pierwsze roczniki sześciolatków przekroczyły próg szkoły, a już usłyszeliśmy, że nie powinny. Wmawia się nam, że są za mało zdolne, że nie są jeszcze gotowe do nauki i że wysyłając je do szkoły, zabieramy im dzieciństwo. Co za bzdury!

Współczesna szkoła nie dość, że nie ma nic wspólnego z zabieraniem dzieciństwa, to jeszcze pomaga dzieciom rozwinąć swoje pasje i zdolności. A sześciolatki? Są jak najbardziej do tej przygody przygotowane. Dzielenie dzieci na niezdolne sześciolatki i mądre siedmiolatki to robienie tym pierwszym ogromnej krzywdy. Skończymy z tym!


Małżeństwo Elbanowskich w swojej akcji „Ratuj Maluchy” chciało ratować dzieci przed szkołą. My chcemy ratować je przed szkodliwymi i nieprawdziwymi stereotypami na temat ich niedojrzałości.

Mama:Du wraz z serwisem na:Temat mają zaszczyt zaprosić Was do udziału w akcji #madrydzieciak.


Postanowiliśmy walczyć z krzywdzącymi sześciolatki przekonaniami. Zamierzamy rozprawić się z największymi mitami dotyczącymi niedostatecznego poziomu rozwoju dzieci w tym wieku. Odwiedźmy szkoły i porozmawiamy z nauczycielami, którzy na co dzień mają kontakt z sześciolatkami. Porównamy program edukacyjny pierwszej klasy i zerówki. Dotrzemy do pedagogów i psychologów, żeby dowiedzieć się, jakie skutki niesie z sobą pozostawienie dziecka w przedszkolu, a jakie wysłanie do szkoły. Sprawdzimy sale lekcyjne i świetlice. Porozmawiamy z rodzicami, którzy już podjęli tę decyzję.

Przede wszystkim chcemy usłyszeć Was, rodziców!
Jakie macie refleksje, przekonania, obawy. Rozwiejemy wątpliwości i dostarczymy Wam fachowej wiedzy. Chcemy poznać Wasze historie! Czy poślecie przedszkolaki do zerówki czy do pierwszej klasy? Dlaczego podjęliście taką decyzję? Co sądzicie o zmianie wieku obowiązku szkolnego? Co według Was przemawia za, a co przeciw sześciolatkom w szkole? To ważny problem społeczny, który trzeba poruszyć, bo zależy od niego przyszłość naszych dzieci. Takie decyzje nie mogą być podejmowane bez nas.


Piszcie do nas na Facebooku i na adres mailowy: kontakt@mamadu.pl
Tagujcie wypowiedzi naszym hasztagiem: #madrydzieciak.

Rozpocznijmy wielką dyskusję, bo do tej pory głos rodziców brzmiał najciszej. Czas to zmienić!

Pierwszy artykuł akcji #madrydzieciak, obalający najczęstsze mity o 6-latkach, już w środę!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE