5 sposobów, aby szybko zniszczyć związek. Sprawdź, jak skutecznie pozbyć się partnera ze swojego życia

Prawo autorskie: wavebreakmediamicro / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: wavebreakmediamicro / 123RF Zdjęcie Seryjne
Często zastanawiamy się, jak uleczyć związek w którym są problemy albo jak udoskonalić ten w którym jest całkiem w porządku, ale już bez fajerwerków. Szukamy złotej rady, recepty, plastra na poszarpane uczucia. Tymczasem, nie ma się co oszukiwać, związek dużo łatwiej jest błyskawicznie zniszczyć niż odbudować.

Idąc tym tropem postanowiłam, przekornie, przedstawić wam krótki poradnik, jak błyskawicznie w zaledwie pięciu krokach zrujnować swój związek. Jeśli jednak nie miałaś tego w planach i jesteś przekonana, że twój partner to osoba z którą chcesz spędzić resztę życia, to serdecznie i z całego serca radzę, tych rzeczy na pewno nie rób. Gotowi? To zaczynamy!

1. Obwiniaj i zawstydzaj
O, tak! My, kobiety, umiemy robić to perfekcyjnie! Obwinianie, gderanie, obrażanie, narzekanie na partnera to jeden z najbardziej skutecznych sposobów zepsucia atmosfery w związku. Manewry te, w dowolnej kolejności, musicie przetestować też w miejscach publicznych oraz przy znajomych. Ten prosty zabieg pozwoli znacznie zwiększyć skuteczność działania.

2. Nie pozwól wam na zabawę
Związek to nie jest zabawa. To poważna sprawa i nie ma w nim miejsca na żadne śmichy-chichy. Zapamiętaj to dobrze, bo to motto powinno przyświecać ci przez najbliższe miesiące. Traktuj wszystko ze śmiertelną powagą i wymagaj tego samego od partnera. Wspólne wyjście do kina na komedię? Spontaniczny wyjazd? Zapomnij. Nie jesteście już nastolatkami, żeby bawić się w takie rzeczy. Kiedy tylko robi się zbyt śmiesznie, natychmiast porusz jakiś bolesny lub wstydliwy dla partnera temat. Najlepiej zrób sobie ich listę, żebyś osłabiona zbliżającym się wybuchem śmiechu, nie zapomniała, co mogłoby natychmiast zepsuć wam humor.
3. Groź zerwaniem lub rozwodem
Mówiłam już, że związek to śmiertelnie poważna sprawa? W takim razie dobrze wiecie, że poważne sprawy wymagają poważnych rozwiązań. Partner nie pozmywał naczyń? Zagroź mu rozwodem. Zostawił na podłodze brudne skarpetki? Zacznij pakować walizkę. Wrócił zbyt późno ze spotkania z kumplami? Wyprowadź się do mamy. Są błędy, których nie możesz tolerować, a rozwód to przecież jedyne skuteczne rozwiązanie waszych konfliktów. Nie bój się używać tego słowa! Szczególnie, jeśli czegoś bardzo pragniesz. Nie, to nie nazywa się szantaż, to tylko rodzaj skutecznej perswazji…


4. Wskrześ duchy byłych kochanków
Pamiętasz swoich eks? Jeśli nie, to najwyższy czas ich sobie przypomnieć. Bardzo dokładnie przypomnieć. Na pewno w czymś byli lepsi od twojego obecnego partnera, nie omieszkaj mu o tym dokładnie opowiedzieć. Z pewnością nie wie też, że byliście razem na romantycznych wakacjach w Grecji. Dobre wspomnienia warto pielęgnować. Mieliście jakieś wspólne zwyczaje? Może twój obecny facet zgodzi się je z tobą kontynuować. Spróbuj, szkoda żeby przepadły!

5. Powoli się wycofuj
To bardzo dyskretna technika, ale zdaję sobie sprawę, że nie każda kobieta lubi teatralne sceny. Polega na powolnym wychodzeniu ze związku i przypomina trochę grę w Jengę. Działaj małymi kroczkami- przestań opowiadać o swoich problemach, spędzaj trochę więcej czasu poza domem, ogranicz zbliżenia, znajdź sobie przyjaciela, którego rękaw będzie przyjmował twoje gorzkie łzy. Na wszystkie, podejmowane przez partnera próby rozmowy o waszym związku, reaguj zgrabną ucieczką od tematu. Przecież tu nie ma o czym gadać.

Widzisz jakie to proste? Zapewniam też, że niezwykle skuteczne. Jeśli więc masz dosyć związku w którym się znajdujesz, marzysz o rozwodzie i świętym spokoju, to zabierz się za te pięć kroków już dziś.

Mimo wszystko, mam nadzieję, że postąpisz zupełnie odwrotnie!

Źródło: psychologytoday.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE