6 powodów, żeby dać komuś drugą szansę! Czasem drugi początek jest lepszy niż pierwszy

Fot . Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/para-or-minutes-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-para-obejmuj-1149143/]Unsplash[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot . Pixabay / Unsplash / CC0 Public Domain
W jednej z moich ulubionych piosenek Kasia Nosowska śpiewała: „Jeśli zwątpisz choć raz, to choćbyś z pistoletem zaszedł mi drogę, powrotów nie będzie”. Chociaż ta śmiała deklaracja wciąż wydaje mi się piękna, to jednak okazuje się być mało życiowa, bo czasem nie dając komuś drugiej szansy, najbardziej tracimy na tym my sami.

Trafiony, zatopiony, skreślony
Nie oszukujmy się, każdemu z nas zdarzyło się kogoś skreślić. Pewnie część z tych decyzji była słuszna, nie ma sensu utrzymywać kontaktu z toksycznymi osobami, czy byłymi kochankami, którzy kiedyś boleśnie złamali nam serce. Czasem jednak zdarza się, że dawne emocje bledną, a uraz pozostaje i właściwie same nie wiemy czemu nie rozmawiamy już z tą sympatyczną sąsiadką spod trójki.

A ten mężczyzna z którym byłaś pół roku temu na kilku randkach? Czy to przypadkiem nie od niego te nieodebrane połączenia? Przecież, ogólnie rzecz biorąc, był bardzo w porządku. Patrząc na jego następców, żałujesz że byłaś tak wybredna…

Dawanie drugiej szansy często kojarzy się z przyznaniem się do błędu. Nie pozwala nam na to duma, usilnie próbujemy przypomnieć sobie wszystkie negatywne rzeczy, które skłoniły nas do skreślenia drugiej osoby, rozpamiętujemy w głowie jej słowa, tymczasem ciężko nam przyznać, że tak naprawdę nam jej brakuje. Jeśli w głębi duszy, masz ochotę dać komuś drugą szansę, ale trudno jest ci się do tego przekonać, mam dla ciebie 6 powodów dla których warto to zrobić:

1. Możesz być miło zaskoczony!
Ludzie się zmieniają, może nie zawsze są to spektakularne i wielkie zmiany, ale każdego dnia kształtują nas nowe doświadczenia. Może osoba, którą skreśliłaś, znajdowała się wtedy w jakimś paskudnym momencie jej życia? Czasem z takich ponownych spotkań wynikają piękne rzeczy! Moja przyjaciółka, chodziła za mną do klasy w liceum, teraz nie wyobrażamy sobie bez siebie życia, ale wtedy rozmawiałyśmy jedynie od święta…


2. Masz szansę poszerzyć swoje horyzonty
No dobra, może z tej randki niczego więcej nie będzie, ale przynajmniej dowiedziałaś się czegoś nowego o fizyce kwantowej… Na pewno kiedyś ci się to przyda, na pewno, choćby podczas…yyy… rozwiązywania krzyżówki!

3. Pożałujesz, że zerwałaś tamtą znajomość
Musiałaś być naprawdę w złym humorze. Nie wiesz, co wtedy cię ugryzło, bo przecież ta osoba jest świetna! Już dawno z nikim tak dobrze ci się nie rozmawiało. Musicie koniecznie spotkać się jeszcze raz. A wtedy… czy przypadkiem nie byłaś przed okresem? No właśnie…
4. Dowiesz się czegoś o sobie
Wracając do dawnych urazów, mamy szansę dowiedzieć się o sobie czegoś nowego. Może dojdziesz do zaskakujących wniosków? Spojrzenie na swoje zachowanie z dystansem pozwala odkryć jego prawdziwe przyczyny. Zerwałaś kontakt z koleżanką, bo liczył się dla ciebie tylko facet? Wiesz już, że jesteś do tego zdolna i powinnaś na to uważać.

5. Zweryfikujesz swoje przekonania
Możliwe, że dręczą cię wyrzuty sumienia, że zbyt szybko skreśliłaś drugą osobę. Bywa też tak, że kiedy dasz jej drugą szansę, ona zawiedzie cię dokładnie w ten sam sposób… Nie jest to miłe, ale pozwala ci nabrać pewności, że to nie przez twoje złe intencje skończyła się ta znajomość. Spokój ducha wymaga czasem małych poświęceń. Wiesz, teraz z czystym sumieniem możesz powiedzieć jej żeby pocałowała się w… nos. Oczywiście, że w nos!

6. Nie dając komuś drugiej szansy, ty ryzykujesz
Ryzykujesz podwójnie. Po pierwsze, omija cię okazja do przekonania się, czy słusznie odrzuciłaś drugą osobę, po drugie, unosząc się dumą, musisz liczyć się z towarzyskimi stratami. Licz się z tym, że prędzej czy później usłyszysz, jak bezwzględną i zimną osobą jesteś. Nie zmienia to faktu, że czasem warto. Głowa do góry, Królowo Śniegu!

Źródło: psychologytoday.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE