Świat oczami dzieci jest lepszy. Zobacz, jak z wiekiem narastają w nas uprzedzenia

Fot. Screen z Youtube / [url=https://www.youtube.com/channel/UC5906qzZAY-c4XO6KV8zmVw]The eyes of a child[/url]
Fot. Screen z Youtube / The eyes of a child
Rodzice i dzieci zostali zaproszeni do pewnej edukacyjnej gry. Ich zadaniem było powtarzanie śmiesznych min, które prezentowali przedstawieni na filmie aktorzy. Mimo tego, że rodzic i dziecko nie mogli na siebie patrzeć, ponieważ oddzieleni byli zasłonką, zadanie wydawało się łatwe i przyjemne…

Był jednak moment, w którym zadanie zdecydowanie przerosło większość rodziców, za to nie zrobiło większego wrażenia na dzieciach. Co takiego się stało? Zobaczcie sami!
Kampania „The eyes of a child” („Oczami dziecka”) stowarzyszenia Noémi Association, chce zmienić sposób w jaki społeczeństwo patrzy na ludzi niepełnosprawnych. Jej misją jest poprawa jakości życia tych osób i sprawienie, żeby inni postrzegali ich w sposób pozytywny oraz z poszanowaniem ich godności.
Pokazany na filmie eksperyment, bardzo dobrze ilustruje tabu, jakim w społeczeństwie otoczone są osoby niepełnosprawne, pięknie pokazuje też fakt, że uprzedzenia te nabierane są wraz z wiekiem. Dzieci nie widzą niczego niestosownego w naśladowaniu miny niepełnosprawnej dziewczynki, co dla rodziców jest czymś niedopuszczalnym. A przecież to tylko gra!

Nie bójmy się patrzeć na świat oczami dzieci, bardzo często widzą w sposób bardziej tolerancyjny i przyjazny…
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE