Porady dla taty - zmiana pieluszki to koszmar? Rób te 6 rzeczy i zamień ją na dobrą zabawę!

Fot. Flickr / [url=https://www.flickr.com/photos/brooklyn_skinny/2595442952/]Kevin Phillips[/url]/[url=https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/]CC BY 2.0[/url]
Fot. Flickr / Kevin Phillips/CC BY 2.0
„Czas na zmianę pieluszki!” - mówisz do dziecka choć na samą myśl o czekających cię zaraz „męczarniach” dostajesz gęściej skórki. Oczywiście wiemy, że są dzieci, które z rodzicami po prostu współpracują leżąc spokojnie i pozwalając na szybko zamianę, ale...nie oszukujmy się! Jest cała masa dzieci, które tego po prostu nie lubią. Leżąc na przewijaku wierzgają nogami, machają rękami i krzyczą wniebogłosy!

Co więc zrobić, aby proces zmieniania pieluchy zakończył się szybko i nie był męczarnią? Podpowiadamy!

Mów
Spokojnym głosem uśmiechając się jednocześnie. Opowiedz dziecku, jakie atrakcje zaplanowałaś na resztę dnia, co zaraz będziecie robić, jakie miejsca odwiedzicie. Możesz też opowiedzieć historię, ale...koniecznie z happy endem :-)

Złap kontakt

Choć wiemy, że podczas zmieniania pieluszki jest to trudne, staraj się jak najczęściej łapać kontakt wzrokowy z dzieckiem. Będzie czuło się bezpiecznie odnajdując spokój w twoich oczach.
Śpiewaj
Nawet jeśli nie jesteś w tym najlepszy. Niech będzie to wesoła piosenka, podczas śpiewania której, będziesz robić...

Głupie miny
Właśnie tak. Dzieci uwielbiają, gdy wygłupiamy się wraz z nimi. Robiąc głupie miny wywołujesz uśmiech na twarzy dziecka, a wówczas ono skupia się tylko na tobie i nie w głowie mu machanie nóżkami.

Ćwiczcie
Pupa dziecka musi czasem odpocząć od pieluchy – to oczywiste. Aby zająć czymś dziecko leżące na przewijaku rozpocznij gimnastykę, która wesprze jego rozwój fizyczny. Złap stópki dziecka i delikatnie pchaj jego zgięte nóżki w stronę tułowia, po chwili prostując je. Możesz również oprzeć dłonie na stópkach dziecka i delikatnie blokować ruchy jego nóżek.

Zabawka w dłoń

To jeden z najskuteczniejszych sposobów. Najlepiej podaj dziecku zabawkę, którą dawno się nie bawiło, będzie nią wówczas bardzo zainteresowane. Jeśli szybko się nią znudzi, a ty nie zdążyłaś zmienić pieluchy, podaj kolejną. To naprawdę działa!


Źródło: babyboom.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE