Motocykl oczami szczurów – mądra bajka dla ciekawych świata chłopców

Pamiętacie uzdolnionego kulinarnie szczurka Ratatuja, który zaprzyjaźnił się z młodym kucharzem i uczył go gotować? A może jesteście w stanie sięgnąć pamięcią jeszcze dalej, do czasów pięknej geniuszki Gadżet Hackwrench – myszy, w której kochali się Chip i Dale? Tym razem gryzonie zapraszają kilkulatków w pięknie ilustrowanej książce Martina Sodomki pt. „Jak zbudować motocykl?”.


W świat mechaniki wprowadza nas sympatyczny szczur Arni, który pomaga swoim przyjaciołom: Fredowi i Mikrusowi, skonstruować od zera motor. Czy zwierzętom uda się stworzyć autentyczny jednoślad? Spryt i zdolności społeczne Arniego sprawiają, że nawet najbardziej oporny uczeń zaczyna postrzegać tajniki wiedzy technicznej w zupełnie nowym, jasnym świetle. Bajka ze spersonifikowanymi zwierzętami w rolach głównych rozgrywa się w wyimaginowanym miasteczku, przypominającym te ludzkie. Wesoła ekipa zabiera nas w fascynującą podróż do świata mechaniki. Zaglądamy do wnętrza motocykla, poznajemy ze szczegółami budowę różnych silników, skrzyni biegów, hamulców, sprzęgła oraz innych elementów, które składają się na prawdziwy motor. Dzięki przystępnym, interesującym ilustracjom Martina Sodomki poznawanie poszczególnych części pojazdu nie przypomina błądzenia w labiryncie, ale – rozrywkę na placu zabaw.
Utrzymane w konwencji starej, pożółkłej książki po dziadkach polskie wydanie bajki pozwoli najmłodszym przenieść się w czasie i rozbuja ich wyobraźnię. Wartka akcja to nie jedyny atut historyjki. Piękne rysunki przedstawiające zwierzęta przeplatają się z ilustracjami technicznymi, które zawierają szczegółowe opisy części składowych motocykla. Z czasem czytelnik poznaje tajniki funkcjonowania maszyny, dzięki czemu może lepiej zrozumieć, dlaczego pojazd, w którego powstaniu uczestniczył, w ogóle jeździ. Autor książki wychodzi z założenia, że nauka powinna być przygodą, a nie mordęgą. „Jak zbudować motocykl?” jest pierwszą z serii książek kierowanych do małych miłośników motoryzacji. Nakładem Prószyńskiego ukażą się również kolejne książeczki Martina Sodomki: „Jak zbudować samochód?” i „Jak zbudować samolot?”, które już teraz polecamy najmłodszym czytelnikom.

Książkę w promocyjnej cenie można zakupić w księgarni Prószyńskiego.

Tytuł: Jak zbudować motocykl? Historyjka techniczna
Autor i ilustrator: Martin Sodomka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 60

Format: 165mm x 235mm

Oprawa: twarda
Data wydania: 12.01.2016

Cena detaliczna: 26,00 zł

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • baki
Trwa ładowanie komentarzy...