Zrealizujcie razem projekt! 5 banalnych drobiazgów, które zmienią twój związek na lepsze. Przetestuj je już dziś

Prawo autorskie: wavebreakmediamicro / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: wavebreakmediamicro / 123RF Zdjęcie Seryjne
Każdy moment jest dobry, żeby powziąć nowe postanowienia. Początek roku, miesiąca, tygodnia, a nawet i nowego dnia! W zmienianiu swojego życia na lepsze nie powinniśmy stawiać sobie ograniczeń. A gdyby tak na lepsze zmienić też nasz związek? Kto powiedział, że to co jest dobre, nie może ewoluować w coś jeszcze lepszego? Oto 5 postanowień, które pomogą Ci podnieść jakość twojej relacji!

1. Zrealizujcie razem projekt
Wspólna praca nad czymś trudnym i nowym może was do siebie bardzo zbliżyć. Może odremontujecie razem sypialnie, albo zapiszecie się na kurs tańca. Wybierzcie coś, co sprawi satysfakcję wam obojgu i doprowadźcie plan do końca!

2. Zaakceptuj jakąś słabą stronę partnera
Jeśli od dawna wciąż bezskutecznie walczysz z jakimś zachowaniem swojego partnera, to może znak, że nie da się już go zmienić? Przyjmij to i zaakceptuj. Tak, jest zapominalski. Tak, zazwyczaj się spóźnia. Tak, potrafi przypalić nawet wodę na herbatę. Postanów sobie, że w tej malej kwestii zupełnie mu odpuścisz i będziesz wyjątkowo cierpliwa. Każdy z nas ma przecież wady i zalety. Czasem łatwiej się z czymś pogodzić, niż walić głową w mur przy każdej próbie zmiany. Akceptacja pomoże Ci pozbyć się frustracji i ruszyć dalej.

3. Wypróbuj nowe sposoby wyrażania miłości
Czy wasze „kocham cię” nie brzmi już tak samo zwyczajnie jak „dzień dobry” czy „na zdrowie”? Postaraj się znaleźć jakiś nowy, ciekawy sposób przekonania partnera o swoich uczuciach. Obdarz go niespodziewanym komplementem, napisz list, wyślij pocztą upominek. Zaskocz go i siebie tym, jaka potrafisz być kreatywna.

4. Więcej przytulania!
Kontakt skóry ze skórą powoduje wytwarzanie się oksytocyny, hormonu przywiązania. Jednak żeby zaczęła się ona wytwarzać potrzebny jest co najmniej dwudziestosekundowy uścisk. Pamiętaj o tym, kiedy następnym razem będziesz przytulała swojego partnera. Każdy kontakt cielesny zacieśnia między wami więź. Postaraj się wnieść go w wasze życie więcej- trzymajcie się za rękę na spacerach, zrób mu masaż karku podczas oglądania telewizji, gładź go po policzku i zobacz jak uczucie między wami odżywa!


5. Walcz z pesymizmem i narzekaniem
Kiedy w naszym życiu dzieje się coś z czego nie jesteśmy zadowolone, bardzo często zrzucamy ciężar naszych emocji na partnera. Nie jest to złe, pod warunkiem, że nie dzieje się za często.
Jeśli to twój jedyny sposób radzenia sobie ze stresem, postaraj się poszukać alternatywnych sposobów rozładowywania go. Weź odpowiedzialność za własne emocje, zanim zalejesz nimi partnera. Zacznij od małych kroczków i ogranicz narzekanie na codzienne drobiazgi, postaraj się też codziennie znajdować jedno pozytywne zdarzenie, którym podzielisz się z ukochanym.

Źródło: psychologytoday.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE