Film z ostatnich chwil życia chorego chłopca. "Rodzice, szczepionka może uratować wasze dziecko"

Fot. Screen z Facebooka / [url=https://www.facebook.com/lightforriley/photos/pb.1417807785196665.-2207520000.1452773510./1526378467672929/?type=3&theater] Light for Riley [/url]
Fot. Screen z Facebooka / Light for Riley
Cóż, każdy przypadek jest inny. Jedne dzieci przechodzą choroby zakaźne dość lekko, inne nie chorują wcale, ale są też takie, które choroba zakaźna zabija. Tak było w przypadku Rileya Hughesa, który zmarł z powodu krztuśca (inaczej: koklusz). Jego rodzice postanowili zamieścić na Facebooku film z ostatnimi chwilami dziecka.

„Do tej pory zatrzymywałam te nagrania dla siebie, bo słuchanie, jak mój piękny chłopiec tak kaszle, łamało mi serce. Dzielimy się nimi w nadziei, że przekonają one chociaż jedną matkę, by ochroniła swe dziecko. Żałuję, że nie wiedziałam o szczepionce ciążowej, kiedy byłam w ciąży z Rileyem” - pisze matka chłopca, Catherine Hughes w komentarzu do filmu zamieszczonego na facebookowej stronie "Light For Riley" ("Światło Dla Rileya").

*Warning - contains content that some may find distressing*These are the final videos of our beautiful son Riley who...

Posted by Light for Riley on 6 stycznia 2016
Krztusiec to ostra choroba zakaźna, wywołana przez pałeczkę krztuśca. Zakaźność jest wysoka, a ryzyko zachorowania zależy od bliskości i częstości kontaktu z chorym. Najbardziej podatne są dzieci od urodzenia do ukończenia 4. roku życia. Na początku przypomina zwykłe przeziębienie, następnie pojawia się specyficzny kaszel - napadowy, duszący, z charakterystycznym świszczącym wdechem przypominającym pianie koguta. Do tego dochodzą także silne duszności, uniemożliwiające oddychanie. Powikłania, a nawet zgony występują niestety częściej u niemowląt. Najczęstsze powikłania to zapalenie płuc, oskrzeli, uszu środkowych, drgawki, bezdechy, zapalenie mózgu, krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego. Obecnie rejestruje się rocznie 2300–2500 zachorowań na krztusiec.
Źródło: Gazeta / Medycyna Praktyczna
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE