Masz smartphona? Więc śmiało możesz wykonać test ciążowy - to nie żarty!

Fot. Flickr / [url=https://www.flickr.com/photos/tipstimesadmin/11557919223/]TipsTimesAdmin[/url] / [url=https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/]CC[/url]
Fot. Flickr / TipsTimesAdmin / CC
Mówisz telefon myślisz rozmowa, wiadomość tekstowa, może MMS. Od kiedy na rynku powszechne stały się smartfony to pod hasłem ‘telefon’ kryje się też szereg przydatnych aplikacji. Ale tego jeszcze nie było. Od niedawna nie musisz iść do apteki ani drogerii by sprawdzić czy jesteś w ciąży. Wystarczy specjalna aplikacja.

Od razu uspokajamy – testu nie wykonuje się tak jak w tradycyjny sposób. Telefon nie ucierpi. Firma First Response wprowadziła na rynek zupełnie nowy produkt, nieco odmienny od tradycyjnych testów. Czym się różni?

Jest to specjalna aplikacja, która towarzyszy kobiecie przez cały okres ciąży. Na początek wprowadzamy do naszego urządzenia mobilnego wszystkie szczegółowe potencjalne objawy ciąży. Telefon przy pomocy bluetooth wysyła informacje do specjalnego urządzenia, które analizuje objawy i bada czy jesteś w ciąży. Wygląda dokładnie tak, jak tradycyjny test. Twórcy urządzenia podkreślają, ze w trakcie oczekiwania na wynik testu aplikacja:
1. Uspokaja – zapewnia relaksujące obrazy które pozwalają ukoić nerwy
2. Edukuje – przedstawia materiały dotyczące płodu i przebiegu ciąży
3. Relaksuje i zapewnia rozrywkę przez wyświetlanie odpowiednich treści w telefonie

Po trzech minutach oczekiwania – czyli podobnie jak w przypadku tradycyjnego testu – wynik pokaże się na urządzeniu. Po wpisaniu odpowiedniego kodu może również wyświetlać się w telefonie. Podobnie jak klasyczne testy ciążowe również w tym przypadku test nie zadziała prawidłowo jeśli do zapłodnienia doszło wcześniej niż przed sześcioma dniami. Twórcy aplikacji deklarują niemal stuprocentową skuteczność.

Jeśli wynik jest negatywny aplikacja podpowie co robić dalej i zasugeruje jakie kroki wykonać.

Jeśli wynik jest pozytywny będzie informowała o przewidywanej dacie porodu, o kamieniach milowych w rozwoju płodu. Przypomni ci również o wizytach lekarskich.

Twórcy podkreślają jednak, że konieczne jest potwierdzenie ciąży u lekarza ginekologa i dbanie o odpowiednią opiekę lekarską przez cały okres jej trwania.

Źródło: firstresponse.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE