Mama jest zła, bo każe jeść zupę, ale tata jest super, bo wie co to Creeper! Sprawdź, jak z wiekiem postrzegamy rodziców

Fot. Screen z Facebooka / [url=https://www.facebook.com/media/set/?set=a.728435770544932.1073741833.169039706484544&type=3&pnref=story]youkids.pl[/url]
Fot. Screen z Facebooka / youkids.pl
Czego od rodziców najmłodsze dzieci? Jedzenia, spania, poczucia bezpieczeństwa… wiadomo! Z czasem jednak zmieniają się potrzeby i wymagania kierowane do rodziców. Przedszkolak czego innego chce od mamy, a czego innego od taty. Za to nastolatek w ogóle niczego nie chce oprócz świętego spokoju.

Zobaczcie zabawne grafiki, które dobrze obrazują to jak z upływem czasu zmienia się dziecięca perspektywa:

Niemowlę

Wiadomo, że z noworodkiem najwięcej czasu spędza mama. To ona najczęściej przebywa na urlopie, no i karmi dziecko! Ten kłujący pan musi trochę bardziej zapracować na zaufanie...

3-6 lat

Mama ma dużo plusów, ale to tata pozwolił mi polizać huśtawkę. Było warto pójść z nim na plac zabaw! Mama też nie jest zła, w końcu kupiła mi te klocki.

7-12 lat

No tak, te złe mamy niczego nie rozumieją i każą robić te wszystkie nieprzyjemne rzeczy... Nie ma to jak czas z tatą. Tata jest najlepszy! I wie co to Creeper*.

14-17 lat

To ten wiek, kiedy dzieci dowiadują się, że są adoptowane.
Nawet jeśli nie są. To naprawdę nieważne. Dlaczego znów masz do nich o wszystko pretensje?!

18-25 lat

Mam 18 lat i jestem dorosłym człowiekiem, więc nie mówicie mi co mam robić, chociaż z drugiej strony... wiecie, jeszcze nie zarabiam, więc nie obrażę się za małe wsparcie. Tato, gdzie położyłeś kluczyki?

25-35 lat

Jak dobrze, że są rodzice! Naprawdę! Teraz dopiero widzę, jakimi są świetnymi ludźmi. Nie wiem dlaczego, żona się tak irytuje, że chodzę na obiad do mamy... Przecież to jedzenie jest nieziemskie!

35-40 lat

Prawdziwe wsparcie? To właśnie to co dostaję od rodziców. Dziękuję Mamo, dziękuję Tato! Martwi mnie tylko, że podupadacie na zdrowiu... Mamo, kiedy byłaś ostatnio u lekarza?

Po czterdziestce

Od dawna to czułem, teraz to wiem. Nikt nigdy nie zrozumie mnie lepiej, niż Wy. Jesteście najcudowniejszymi ludźmi świata.

A wy i wasze dzieci na jakim etapie jesteście?

*Creeper- zielony, prawie bezgłośny potwór, który potrafi przeprowadzać zasadzki, znany z gry Minecraft. Tak, tak droga mamo, to ta gra gdzie wszystko jest kanciaste, a Twoje dzieci cieszą się gdy znajdą Obsydian ;)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE