Dlaczego niemowlę płacze? Przedstawiamy 9 najczęstszych powodów

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/dziecko-p%C5%82acz-ma%C5%82e-smutek-smutny-215303/]Ben_Kerckx[/url]/[url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / Ben_Kerckx/CC0 Public Domain

Każdy rodzic wie, że niemowlę potrafi bardzo głośno i bardzo długo płakać. I nie ma się co dziwić - tylko w ten sposób dziecko jest w stanie wyrazić swoje niezadowolenie.

Dlaczego płacze? Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi. Może coś je boli, może jest głodne, a może po prostu coś mu się nie podoba. A może...no właśnie, tych "może" jest naprawdę bardzo dużo. Aby nieco ułatwić Wam zrozumienie dlaczego właściwie płacze, przygotowaliśmy krótką listę rzeczy, które zdecydowanie należy wziąć pod uwagę.


Hej kochana! Dasz mleko?
Dziecko płacze bo...jest głodne. Po prostu. Bez względu na to, czy karmisz piersią czy butelką - mleko zawsze powinno być "pod ręką" ;-)

O co chodzi z tą pieluchą?
Nawet jeśli zmiana pieluchy aktualnie nie jest wcale konieczna, musisz wziąć pod uwagę to, że twojemu dziecku jest w niej po prostu zbyt ciasno i niewygodnie.


"Hej! Mówię do Ciebie!"
Choć wcale jeszcze mówić nie potrafi, dźwięki, które wydobywa są kierowane właśnie do Ciebie, drogi rodzicu. Nikt nie lubi być ignorowany, więc gdy twój malec się złości - przytul, daj zabawkę, zaśpiewaj piosenkę...masz przecież cały wachlarz możliwości!

"Przestań to robić!"
Cokolwiek właśnie robisz, nie rób tego. Czy naprawdę uważasz, że sweterek powinien być zapięty aż po samą szyję?! Serio, nie zmarznę! ;-)

"Mój brzuszek...boli!"
Bardzo! Gazy, odbijanie...wszystko to powoduje, że dziecko cierpi. Aby ulżyć mu w cierpieniu, pomasuj mu brzuszek i obserwuj, czy to mu pomaga.
"Chce mi się spać!"
Dziecko nie ma ochoty ani na spacer, ani na zabawę. Jest zmęczone i bardzo by chciało wtulić się w bezpieczne ramiona mamy lub taty...


"Tu jest gorąco!"
Sprawdź dłonie, stopy, czoło i kark dziecka, aby upewnić się, że dziecku nie jest zimno lub zbyt gorąco.

"Swędzi!"
Może metka? A może wysypka?

"Te zęby doprowadzają mnie do szału!"
Ząbkowanie...trudny temat. Są jednak sposoby, żeby ulżyć maluchowi!

Czytaj więcej: Ząbkowanie bez bólu i łez. Podajemy 6 sprawdzonych sposobów, że to możliwe

Źródło: Parents

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE