"Po ślubie wszystko się zmienia" mówią. I tak będzie, jeśli przestaniecie robić te 10 rzeczy

Podobno „prawdziwej miłości nie zniszczy nawet małżeństwo”. Niestety bardzo często jest tak, że po ślubie magia szybko znika. Przestajemy się starać, codzienność nie jest już tak ekscytująca jak pierwsze spotkania, pocałunki i spontaniczne niespodzianki. Co zrobić, by po ślubie wasz związek nadal był szczęśliwy? To proste! Po prostu nie rezygnujcie z tych kilku rzeczy, które są charakterystyczne dla początków znajomości.

1. Prezenty
Podobno po ślubie kobieta nadal dostaje od faceta kwiaty, jedynie wyglądają one nieco inaczej… Wcześniej był to bukiet róż, a teraz włoszczyzna lub pęczek koperku. Kupowanie prezentów bez okazji (przyjmowanie i dawanie) jest po prostu miłe. I wcale nie muszą to być drogie prezenty, wystarczą drobiazgi. W ten sposób pokazujemy, że myślimy o drugiej osobie.

2. Randki
Nie „to może w weekend zjemy na mieście, bo nie chce mi się gotować?”. Chodzi o randki! Takie, na które trzeba się wystroić i umówić. Co z tego, że mieszkacie pod jednym dachem?

3. Flirt
Po prostu flirtujcie sobą w rozmowie i poprzez smsy. Miło jest dostać wiadomość z jakąś dwuznaczną propozycją. Flirt zawsze podnosi atmosferę w związku.

4. Przyjaciele
Nie odcinajcie się od znajomych, nie spędzajcie czasu wiecznie tylko we dwoje. Towarzystwo innych ludzi wiele wnosi do relacji między małżonkami. Nie rezygnujcie także ze swoich znajomych. Po ślubie nadal można wychodzić na babskie/męskie spotkania.


5. Komplementy
Widzicie się codziennie w różnych momentach. On w dresie, ona nieumalowana z maseczką na twarzy. Komplementujcie się nie tylko w sytuacji, gdy jedno z was wygląda olśniewająco, bo zaraz wybiera się na ważne spotkanie. „Lubię cię w tej piżamie, bo tylko ja mogę oglądać cię właśnie taką” – brzmi fajnie, prawda?
6. Wyznawanie miłości
Skoro wzięliście ślub to z pewnością się kochacie, warto czasem o tej miłości wspomnieć. Podobno „skoro mężczyzna raz powiedział, że kocha i tego nie odwołał to znaczy, że nadal jest aktualne”. Szczerze wierzymy, że tak jest, ale może jednak warto raz na jakiś czas po prostu powiedzieć „kocham Cię”?

7. Intymność
Pamiętacie wasz pierwszy seks? Drugi? Siedemdziesiąty piąty? Wtedy to się działo! Wróćcie do tych wspomnień wieczorem przy winie i niech was poniesie tak, jak wtedy.

8. Wygląd
Tak, tak, nadal trzeba o siebie dbać. To, że już nie szukasz partnera/partnerki nie oznacza, że możesz sobie odpuścić i zaniedbać się. Starzejcie się wspólnie, ale nie zaniedbujcie.

9. Pasje
Nie rezygnujcie ze swoich pasji i zainteresowań. Teraz, kiedy tworzycie rodzinę i być może macie dzieci jest oczywiście wiele nowych, ważnych wydatków, ale warto odkładać pewne sumy na realizację własnych pasji. Każdemu należy się odskocznia. Przypomnij sobie – może urzekło cię w nim to, że tak doskonale jeździ na nartach? A może ona zrobiła na tobie wrażenie swoimi podróżami?

10. Docenianie

Wynosi śmieci, zarabia pieniądze, gotuje obiad i dba o ognisko domowe? Super, doceń to. Może uważasz, że to normalność i takie są wasze obowiązki, ale nic się nie stanie jak zauważysz te drobne, codzienne gesty, docenisz i podziękujesz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE