5 wiadomości, które codziennie powinnaś wysłać swojemu partnerowi! Sprawdź, jak wzmocnić związek dzięki SMS-om

Pisanie do siebie wiadomości tekstowych stało się już normalnym elementem w budowaniu relacji. Sprawą tą postanowili zająć się nawet naukowcy! Badanie przeprowadzone przez badaczy z Brigham Young University w Utah, dowiodło że wymieniane przez partnerów SMS-y są w stanie poprawić albo pogorszyć jakość związku. Sprawdźcie, co robić, żeby spełnił się pierwszy ze scenariuszy!

Po pierwsze, musimy sobie uświadomić, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni inaczej postrzegają otrzymywane wiadomości. Przykładowo, kobiety negatywnie odbierają wszelkie próby przepraszania, rozmawiania na ważne tematy, czy podejmowania decyzji przez SMS-y. Tak ważne sprawy wolą omawiać twarzą w twarz. Mężczyźni za to nie przepadają za tzw. wiszeniem na telefonie, zbyt częste SMS-y od ich wybranki, sprawiają, że niżej oceniają jakość ich relacji. Są jednak też niewątpliwe plusy wymieniania ze sobą wiadomości! Naukowcy odkryli, że używanie SMS-ów do zapewnienia o swoich uczuciach poprawia relacje i pozytywnie wpływa na siłę przywiązania partnerów. Co ciekawe, samo wysyłanie miłosnych wiadomości jeszcze silniej wzmacnia uczucia niż ich otrzymywanie.

Wiedząc o tym, warto wykorzystać możliwości jakie daje nam technologia, do wzmocnienia swojego związku. Naukowiec John Gottman, wyróżnił 5 pozytywnych działań i uczuć między partnerami, które pomagają puścić w niepamięć te nieprzyjemne. Część z nich można zainicjować za pomocą SMS-a. Przyjrzyjmy się więc 5 typom wiadomości tekstowych, które pomogą wzmocnić uczucie łączące ciebie i twojego partnera!

Komplementy

Komplementy nie ograniczają się tylko do wyglądu. Zawsze znajdzie się powód, żeby pochwalić swoją drugą połówkę, trzeba tylko być uważnym. Przykłady:

„Masz najpiękniejszy uśmiech na świecie!”
“Jesteś świetny w budzeniu dzieci i szykowaniu ich do szkoły. Dziękuję, że dziś rano tak sprawnie się wyrobliście!”
„Zarażasz mnie swoja radością!”
“Podziwiam Twoje zorganizowanie! To fascynujące jak potrafisz połączyć pracę i dom. Dziękuję!”
„Rewelacyjnie gotujesz! To ciasto, które zrobiłeś jest przepyszne!”

Podziękowania


Każdy lubi czuć się doceniony, zarówno za większe rzeczy, jak i codzienne błahostki. Śpiesząc się, często zapominamy o słowach świadczących o naszej wdzięczności, jeden SMS może to szybko naprawić. Przykłady:


Dziękuję za to, że wieczorem zrobiłaś pranie. Wiem, że jesteś zmęczona.”
“Dziękuję za to, że odśnieżyłeś wczoraj podjazd. Rano nie miałam problem z wyjazdem.”
„Dziękuję, że byłaś taka miła, kiedy wczoraj odwiedził nas mój szef. Dużo to dla mnie znaczyło.”
„Dziękuję za odebranie dzieci z przedszkola. Nie lubię zostawać tak długo w pracy.”

Pielęgnowanie wspomnień


Wspomnienia to ważna część życia każdej pary, pozwalają one tworzyć wspólną historię i wzmacniają poczucie jedności. Przywoływanie ich, może poprawić humor na cały dzień. Przykłady:

„Pamiętasz jak jakiś czas temu poszliśmy na tę smaczną kolację na Starówce? Musimy koniecznie to powtórzyć!”
„Rok temu przeżyliśmy niesamowitego sylwestra. Zróbmy w tym roku coś równie szalonego!”
„Dwa lata temu, w grudniu, zaprosiłem cię na pierwszą randkę, pamiętasz? To był jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu.”
„Dzięki za wczorajsze rozmowy, było mi to naprawdę potrzebne!”


Ciekawość


Podobno związki zaczynają rozpadać się wtedy, kiedy ludzie przestają być siebie ciekawi. Warto pielęgnować zwyczaj dzielenia się z sobą przemyśleniami. Przykłady:

„Zastanawiam się jakie państwo byś wybrała, gdybyśmy dostali szansę mieszkania przez rok gdziekolwiek na świecie?”
„Gdybyś miała napisać teraz felieton, to o czym byś napisała?”
„Masz może ochotę zobaczyć jakiś film? Jaki?”
„Jaka piosenka najbardziej pasuje do twojego dzisiejszego nastroju?”

Dzielenie się radością


Radosne chwile nie zawsze możemy przeżywać razem, jednak dzięki środkom komunikacji mamy szansę na dzielenie się nimi z partnerem w czasie niemalże rzeczywistym. Przykłady:

„Nasz syn właśnie powtórzył mi cały wierszyk, którego nauczył się dziś w przedszkolu. Nie wyobrażasz sobie nawet jak ładniemu to wyszło!”
“Dziś podczas spaceru po parku zaszła mi drogę wiewiórka. Wcale się mnie nie bała, tylko patrzyła, czy podzielę się z nią czymś do jedzenia. To było bardzo zabawne!”
„Udało nam się podpisać kontrakt z tym ważnym klientem. Jestem bardzo podekscytowany!”
“Na spotkaniu z koleżankami jestświetnie, jak za starych dobrych czasów. Dziękuję że zająłeś się dziś dziećmi. Wrócę za godzinę!”


Do dzielenia się radością idealnie nadają się też MMS-y oraz zdjęcia wysyłane dzięki aplikacji Snapchat. Tak, tak, popularny wśród nastolatków komunikator może pomóc też w pielęgnowaniu związku! We współczesnym świecie, technologia pomaga nam w pielęgnowaniu bliskości, nawet wtedy kiedy fizycznie jesteśmy od siebie daleko, czemu z tego nie skorzystać?

Źródło: psychologytoday.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE