10 pomysłów na wspólne, rodzinne weekendy i popołudnia. Nie będziecie się nudzić!

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/ch%C5%82opiec-dziecko-m%C5%82ody-ludzie-979673/]Olichel[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / Olichel / CC0 Public Domain
Wspólne spędzanie czasu wolnego to idealna okazja do pogłębienia rodzinnych więzi i zdobycia fantastycznych wspomnień. Ku zaskoczeniu rodziców, dzieciaki okazują się być często świetnymi kompanami podczas, pozornie niezbyt dziecięcych, aktywności. Poniżej kilka pomysłów na pełne wrażeń weekendy i rodzinne popołudnia:

Wycieczka na wieś
To opcja bardziej weekendowa, chyba że macie pod miastem rodzinę, którą można po pracy odwiedzić. Świeże powietrze, długie spacery, odpoczynek od zgiełku miasta, to wszystko sprawi, że momentalnie polepszy się wasze samopoczucie! A dzieci? Pozwólcie im samodzielnie buszować po zakamarkach podwórka czy lasu. Niech się pobrudzą, wykrzyczą, wybiegają!

Wspólne gotowanie i pieczenie
Kto powiedział, że kuchnia nie jest miejscem do zabawy? Odwróćcie role, niech to dzieci zostaną tym razem szefami, a wy ich pomocnikami od zadań specjalnych (gorący piekarnik, ostry nóż). Grudzień to dobry czas żeby upiec i ozdobić świąteczne pierniki!

Spacer na plac zabaw
Choć pomysł może wydawać się banalny, to często zapominamy o urokach własnej okolicy. Place zabaw nie są tylko dla maluchów, starsze dzieci też znajdą w takiej wyprawie mnóstwo radości, szczególnie jeśli postanowicie pobawić się z nimi.

Łyżwy
Łyżwy pomagają w ćwiczeniu koordynacji i siły mięśni. Są też świetną zabawą, szczególnie na początku, kiedy co chwila lądujecie na lodzie! Nie bój się, że dziecko, które nigdy wcześniej nie jeździło, nie będzie w stanie się nauczyć. Martw się lepiej o siebie, maluchy bardzo szybko się uczą.

Zoo
Kiedy ostatni raz byliście w zoo? Większość osób traktuje zoo jak miejsce do odhaczenia i skreślenia z listy rzeczy, które warto zrobić. Tymczasem, każda taka wyprawa może stać się okazją do nowych wspomnień! Może warto pomyśleć o ponownej wycieczce?

Koncert
Nic nie wzrusza mnie bardziej, niż widok dzieciaków na rockowych koncertach. Małe koszulki z logo zespołu i duże, wyciszające ochraniacze na uszy (o tym nie zapominamy!). To mit, że koncert nie jest miejscem dla maluchów! Jeśli nie będziemy brać go pod scenę, tylko zadowolimy się spokojnym miejscem na obrzeżu sali, to dzięki swoim tanecznym wygibasom, dziecko ma szansę stać się gwiazdą wieczoru.

Basen
Chodzić na basen mogą już najmłodsze dzieci. Są nawet specjalne zajęcia przeznaczone dla noworodków! Rodzice też nie powinni narzekać, wspólne pływanie pozwoli zgubić trochę nadprogramowych kalorii.


Wspólne hobby
Lubisz wędkować albo jeździć na deskorolce? Robisz coś nietypowego? Może okazać się, że masz w domu małego, przyszłego mistrza w tej dziedzinie, a co najmniej kompana do wspólnych wypraw. Spróbuj!

Wycieczka rowerowa
Nawet nie wiecie ile siły mieści się w tych małych nóżkach! Szczęśliwe z powodu rodzinnej wyprawy, dzieci, są w stanie przejechać naprawdę długie trasy. Zwiedzając rowerem okolicę, możecie zabawić się też w odkrywców i poznać nowe, ciekawe miejsca.

Gry planszowe

Planszówki od dawna nie oznaczają już tylko Chińczyka i Scrabbli. Na rynku jest pełno nowości, które potrafią zainteresować nawet najstarszych graczy. Zróbcie przegląd półki z grami i zainwestujcie w kilka nowych, a długie i zimne wieczory nie będą dla wam straszne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE