Bezpieczne gry na Święta dla każdego dziecka

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Święta to czas wielu rodzinnych spotkań i wspólnych rozmów. Czas, w którym bardzo często zapominamy o rzeczach, które nas dzieliły i chociaż na te kilka dni znów stajemy się wspaniałą rodziną.

W czasie świąt dorośli bardzo często przesiadują przy stole i dużo rozmawiają, co niestety nie zawsze interesuje małe dzieci, zresztą nie ma co się dziwić. W Święta nasze dzieci są cały dzień w domu i oczywistym jest, że nie będziemy mieli wtedy czasu na to, aby zajmować się nimi przez cały czas, choć oczywiście miło jest, jeśli poświęcimy naszym pociechom jak najwięcej swojego wolnego czasu. Jak jednak zorganizować im Święta, aby dobrze się bawiły także bez nas, a w szczególności bezpiecznie?

Moc świątecznych i zupełnie darmowych gier
Bardzo ciekawe rozwiązanie tej kwestii można znaleźć odwiedzając stronę internetową Poki.pl, która już dzisiaj przygotowała całą kategorię gier przeglądarkowych, które poświęcone są właśnie Świętom. Każda z tych gier jest wyjątkowa w swoim rodzaju, ale jednocześnie każda też została utrzymana w świątecznym nastroju. Poki.pl to przede wszystkim portal, na którym nie tylko w Święta, ale tak naprawdę przez cały rok każde dziecko może korzystać z doskonałych gier przeglądarkowych.

Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że tutaj nie musimy naszych dzieci w ogóle pilnować. Serwis dba bowiem o to, aby prezentowana na stronie rozrywka była bezpieczna, pozbawiona nieodpowiednich treść, a do tego wiele gier ma charakter edukacyjny.
Czysta świąteczna rozrywka
Strona Poki.pl na Święta to po pierwsze szereg gier dla dzieci, w których mogą się one doskonale bawić. Co bardzo ważne, te gry przeglądarkowe w zdecydowanej większości są atrakcyjne dla każdego dziecka, niezależnie od wieku, a często mogą dostarczyć nawet mnóstwo radości samym dorosłym. Takie tytuły jak „Bożonarodzeniowe Strzelanie”, „Monkey Go Happy North Pole” czy chociażby „Christmas Slacking” to tylko wierzchołek góry lodowej tego co można znaleźć na tej nowoczesnej stronie internetowej. Każda z tych gier, co jest bardzo ważne, nie wymaga kompletnie żadnej instalacji.


Oznacza to, że możemy korzystać z nich na każdym komputerze, niezależnie od jego konfiguracji. Wystarczy tylko, że mamy zainstalowaną dowolną przeglądarkę internetową i stałe połączenie do internetu, a nasze dziecko już będzie mogło zanurzyć się w wirtualny świat rozrywki, i to mocno świątecznej.

Edukacja w Święta? Dlaczego nie!
Różnorodne gry przeglądarkowe prezentowane na stronie internetowej Poki.pl warto wykorzystać także do edukacji, gdzie dziecko naprawdę wiele może się nauczyć poprzez zabawę. Tak właśnie wyglądają pierwsze miesiące w szkołach, dzieci bawią się i uczą jednocześnie. Gry z tego portalu udowadniają, że komputer wcale nie musi być tylko biernym centrum rozrywki dla naszych dzieci, może bawić i uczyć w bardzo efektywny sposób. I tak wchodząc na tę stronę możemy znaleźć tam naprawdę mnóstwo ciekawych gier mających charakter edukacyjny i jednocześnie wciąż pozostający w świątecznym klimacie. Dobrym tego przykładem jest wspomniana już gra „Monkey Go Happy North Pole”, która jest częścią bardzo bogatej serii przygód zabawnej małpki.
Ta wersja klimatem nawiązuje właśnie do świąt, ale podstawą gry jest rozwiązywanie różnych zagadek. Niektóre zagadki są logiczne, inne to zadania matematyczne, a w innych trzeba wykazać się spostrzegawczością i na przykład odnaleźć coś na ekranie komputera. Charakter gry jest na tyle zabawny, że dziecko podczas rozwiązywania tych, czasem trudnych, zagadek naprawdę będzie się świetnie bawiło. Z kolei „Świąteczna Gorączka” to już bardziej muzyczna gra, w której poruszamy się Mikołajem i odkrywamy kolejne nutki tworząc tym samym bardzo sympatyczne melodyjki.

To wszystko jest tak naprawdę jedynie cząstką gier jakie znajdziemy w tym miejscu. Wystarczy wejść na stronę Poki.pl i znaleźć coś ciekawego dla swojego dziecka w świątecznym klimacie. Wszystkie gry mają krótkie opisy co ułatwia nam wybranie odpowiedniej. Bez problemu jednak możemy pozwolić dziecku na swobodne „buszowanie” po tej stronie, gdyż wszystkie gry są tam naprawdę w pełni bezpieczne.

Wspólna rozrywka przy komputerze w Święta
Portal Poki.pl zachęca jednak także bardzo skutecznie do wspólnej rozrywki przy ekranie komputera kiedy tylko znajdziemy chwilę wolnego czasu dla naszej pociechy, a dobrze jeśli takich chwil będzie jak najwięcej. Mnóstwo świątecznych gier ubieranek prezentowanych na stronie jest świetną rozrywką tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Możemy poświęcić więc swojemu dziecku nieco czasu na rozrywkę przy komputerze, z czego na pewno będzie zadowolone, gdyż jak wiadomo dzieci naprawdę uwielbiają takie nowinki technologiczne.

Co ciekawe gry tego typu mogą nas wszystkich wprowadzić w świąteczny nastrój, gdyż przecież Święta to nie tylko choinka, lampki, śnieg i prezenty, ale także właśnie śmiech oraz zabawa i to w gronie najbliższej sobie rodziny. Warto korzystać z tego typu rozrywki, gdyż jest ona zupełnie darmowa i do tego w pełni bezpieczna. Dzieci potrafią się czasem nudzić w Święta, ale pozwalając im na taką zabawę rodzice będą mieli chwilę dla siebie i jednocześnie nie będą musieli się martwić o bezpieczeństwo swojej pociechy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE