"Masz nadwagę czy jesteś w ciąży?". Przypnij znaczek "Jestem w drodze" i korzystaj ze swoich praw

Fot. screen z YouTube
Fot. screen z YouTube

Już za kilka miesięcy na świecie powitasz swoje ukochane dziecko? Odliczasz już dni do porodu, a swoim szczęściem chciałabyś podzielić się z całym światem? Masz prawo. Masz prawo również do wielu innych rzeczy, wynikających z faktu, że już wkrótce zostaniesz mamą.

Jednym z nich jest pierwszeństwo - w sklepowej kolejce, czy komunikacji miejskiej. Jak wiemy, bywa z tym różnie. Nie wszyscy widząc kobietę w ciąży chętnie "podrywają" się ze swojego miejsca, aby przyszła mama mogła bezpiecznie podróżować. My jednak głęboko wierzymy, że nie zawsze wynika to z niechęci, a jedynie z braku informacji. Bo skąd mamy wiedzieć, że kobieta, która właśnie weszła do autobusu jest w ciąży, skoro jej brzuch nie jest jeszcze widoczny? A może ma po prostu nadwagę?
Ten problem postanowiła rozwiązać Fundacja "Jestem w drodze". "Celem naszej akcji jest dyskretne i zarazem skuteczne uświadomienie innym, że kobieta zostanie mamą. Dlatego też stworzyliśmy znaczek, dzięki któremu ciężarna będzie mogła w prosty i nienarzucający się sposób poinformować otoczenie o swoim stanie, jednocześnie samodzielnie inicjując pozytywną i życzliwą postawę otoczenia" - czytamy na stronie Fundacji.

Jak zdobyć znaczek?
Wystarczy wejść na stronę fundacji www.jestemwdrodze.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po potwierdzeniu zgłoszenia, po kilku dniach przesyłka znajdzie się w twoich rękąch. Co ważne, fundacja nie pobiera żadnych opłat!

Zobaczcie spot promujący akcję:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...