Zdejmij maskę i zacznij go wspierać. 10 rad, jak uczynić swój związek bardziej radosnym i szczęśliwym

Fot. Pexels / [url=https://www.pexels.com/photo/love-people-young-hands-21512/] PALOMA AVILES [/url] / [url=https://www.pexels.com/photo-license/] CC0 License [/url]
Fot. Pexels / PALOMA AVILES / CC0 License
W związku każdy powinien czuć się dobrze. Czasem nasze relacje są zagmatwane i trudne, dlatego podpowiadamy co zrobić, by uczynić związek bardziej radosnym i szczęśliwym. Warto wziąć do serca tych kilka wskazówek.

1. Pokochaj samego siebie

Nigdy nie zbudujesz poprawnych, stabilnych relacji z drugim człowiekiem, dopóki bezgranicznie i bezwarunkowo nie pokochasz samego siebie takim, jaki jesteś. Wypisz swoje zalety, mocne strony. Spójrz w lustro i się uśmiechnij. Polub najpierw swoje towarzystwo, zanim zdecydujesz się na poważny związek. Bo niby jak możesz oczekiwać, by ktoś cię pokochał, skoro sam za sobą nie przepadasz?

2. Nie ukrywaj swoich uczuć

Żaden związek, w którym ludzie ukrywają przed sobą uczucia i emocje nie będzie działał poprawnie. Jeśli coś cię martwi, niepokoi – nie bój się o tym mówić głośno, nawet jeśli mogłoby to sprawić drugiej stronie przykrość. Jeśli potrzebujesz czegoś od swojego partnera po prostu to powiedz. Większość osób naprawdę nie potrafi czytać w myślach, dlatego najlepszym sposobem na poprawienie relacji jest po prostu szczera rozmowa.

3. Miej swoją odskocznię
Nie da się być ze sobą dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu. To znaczy da się, ale nie przyniesie to niczego dobrego. Każdy potrzebuje wytchnienia, odrobiny samotności, czasu, by rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Wbrew pozorom własna przestrzeń i możliwość odskoczni scala związek, a nie go niszczy.

4. Zdejmij maskę
Każdy z nas codziennie kreuje swój wizerunek. Zależy nam, by inni postrzegali nas w określony sposób, więc mniej lub bardziej świadomie wchodzimy w pewne role. Dom to miejsce, w którym można zrzucić maskę, zmyć makijaż, odłożyć zbroję. Pokaż jaki naprawdę jesteś i nie bój się mówić o swoich słabościach.

5. Wyeliminuj chorą zazdrość

Odrobina zazdrości z pewnością dodaje pikanterii, jednak chorobliwa zazdrość potrafi zniszczyć nawet stabilny związek. Uczucie to często wynika z zaniżonej samooceny lub traumatycznych doświadczeń. Należy znaleźć przyczynę zazdrości i wyeliminować możliwe punkty zapalne.


6. Ciesz się drobiazgami
Doceniaj drobne gesty i sam okazuj w ten sposób swoją miłość i zaangażowanie. Podziękuj za zaparzoną kawę, poskładane pranie i puszczenie cię przodem. Codzienność składa się z drobnych rzeczy, doceniaj je, poświęć chwilę czasu, by powiedzieć partnerowi jak bardzo cenisz wspólną codzienność.
7. Wspieraj
Ludzie potrzebują wsparcia drugiego człowieka zarówno podczas porażek, jak i sukcesów. Bycie z kimś podczas wzlotów i upadków zacieśnia więzy. Jeśli twój partner musi podjąć ważną decyzję na gruncie zawodowym pamiętaj, by wspierać go bez względu na to, jak postąpi. Choć żyjecie wspólnie, każde z was jest autonomiczną jednostką, odpowiedzialną za pewne decyzje i wyboru. Dawaj wolność, jednocześnie okazując wsparcie.

8. Miej swoje zdanie
Dyskutuj po to, by poszerzyć swoje horyzonty, poznać cudze zdanie i argumenty. Nie musisz mieć takiego samego zdania, jak twój partner i nie we wszystkim musicie się zgadzać. Najważniejsze, byście szanowali siebie nawzajem. Niech spory budują i rozwijają wasz związek, zamiast go niszczyć.

9. Nie zmieniaj na siłę
Akceptuj swojego partnera takim, jaki jest. Nawet jeśli niektóre jego cechy lub zachowania doprowadzają cię do szału. Te niedoskonałości potrafią być też urocze. Akceptuj zarówno swoje wady, jak i jego, a wtedy wasz związek na pewno się wzmocni.

10. Spraw, by czuł się wyjątkowo
Z reguły tylko na początku związku nieustannie prawimy sobie komplementy i sprawiamy drobne przyjemności. Każdy chce czuć się kochany. Dbaj o waszą miłość, bliskość i intymność. Zrób coś specjalnie dla partnera – od drobnostek po bardziej spektakularne niespodzianki.

Źródło: Bright Side
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE