Kolorowe, edukacyjne, oryginalne... 5 prezentowych hitów dla roczniaka!

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/urodziny-dziewczyna-szcz%C4%99%C5%9Bliwy-792744/]ekseaborn0[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0[/url]
Fot. Pixabay / ekseaborn0 / CC0
Pierwsze urodziny to nie tylko wyjątkowa okazja do spotkania w gronie najbliższych. To także nie lada wyzwanie dla gości. Zapewne każdy chciałby sprawić maluchowi upominek – pamiątkę, która nie tylko mu się spodoba, ale też po pierwsze będzie miała walor edukacyjny, po drugie pobudzi jego wyobraźnię i po trzecie oczywiście będzie nietuzinkowa…

To niełatwy orzech do zgryzienia, ale stawiając sobie powyższe cele automatycznie eliminujemy prezenty praktyczne pt. pieluchy, ciuszki, kosmetyki itp. Wyszukiwarka internetowa po wpisaniu odpowiedniego hasła podpowiada nam zakup rowerków, pchaczy, ciągaczy, ale te też pominiemy przyjmując, że nie spełniają ostatniej z trzech wskazanych powyżej cech. Podobnie potraktujemy wózki dla lalek, klocki, sortery i puzzle.

Co Nam więc zostaje? Oto 5 naszym zdaniem prezentów spełniających wszystkie trzy założenia.

1. Quiet book
To nasz absolutny faworyt. Spersonalizowane, kreatywne sensoryczne książeczki. Nie tylko do zabawy w domu – są bezpieczne w aucie i ciche np. podczas wizyty w przychodni. W Internecie znajdziecie masę blogów prywatnych osób szyjących książeczki na zamówienie. Sami możecie zdecydować które strony chcecie zawszeć w „publikacji” dla Waszego malucha.
Cena: od 100 zł
2. Suchy basen z piłeczkami
Na rynku jest wiele ofert i propozycji – zarówno tych kolorystycznych jak i tych związanych z wyglądem basenu. Są baseny ciuchcie, zamki, takie w kształcie zwierzątek i zupełnie zadaszone. Musicie dopasować prezent do warunków mieszkaniowych jubilata. My stawiamy na prostotę, dlatego polecamy produkty MiniBe.
Cena: ok 300 zł
3. Mix edukacyjny
Była już mowa o puzzlach, sorterach i klockach. Wyeliminowałyśmy je na początku. Znalazłyśmy jednak zabawki, które łączą w sobie wszystkie wymienione powyżej. Są drewniane, kolorowe i bardzo fantazyjne. Te, które proponuje firma Eichhorn z pewnością zajmą niejednego malucha na dłużej. Kształty, wzory i tematy - od koloru do wyboru.
Cena: od 50 zł
4. Kostki a’la matrioszki
Niesamowity zestaw 10 sześcianów. Pomogą w nauce kolorów, cyferek i nazw zwierzątek. Z tych, które oferuje firma Djeco można zbudować prawie 90cio centymetrową wieżę. Kiedy maluch „wyrośnie” z układanek otrzymujemy 10 pięknych pudełek na skarby.
Cena: ok 60 zł
5. Edukacja muzyczna
Maluchy uwielbiają wszystko to, co gra, śpiewa i robi hałas. Pierwsze urodziny to więc doskonała okazja do sprezentowania dziecku instrumentu. Proponujemy stolik muzyczny firmy Boikido. W sam raz do nauki komponowania melodii i rytmów.
Cena: ok 160 zł
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE