"Sen podnieca cię bardziej niż seks". 20 rzeczy, które zrozumie tylko matka

Fot. Pexels / [url=https://www.pexels.com/photo/person-woman-girl-sitting-1609/]splitshire.com[/url] / [url=https://www.pexels.com/photo-license/] CC0 License [/url]
Fot. Pexels / splitshire.com / CC0 License
Kiedy na świat przychodzi dziecko, wszystko się zmienia. Każdy ma jakieś swoje przyzwyczajenia, rytuały, określony rytm. Dziecko wywraca wszystko do góry nogami. Jeśli wcześniej lubiłaś poświecić 15 minut na mycie głowy i nakładanie odżywki to teraz jesteś szczęśliwa, gdy masz na to pełną minutę!

Jest parę rzeczy/sytuacji, które zdarzają się każdemu, kto ma dziecko. Tylko nas – rodziców pewne rzeczy mogą rozbawić, wzruszyć lub zdenerwować. Być może nie doświadczyłaś jeszcze (!) wszystkich, ale w wielu z pewnością odnajdziesz siebie.

1. Zaczęłaś mówić „my” o sobie i dziecku, np.: „jedliśmy”, „zachorowaliśmy”, „wypadł nam ząbek” (mimo, że wszystkie Twoje zęby są na miejscu!).
2. Wiesz już, że w 7 minut umiesz zrobić więcej, niż większość ludzi robi w ciągu całego dnia.
3. Gdy dziecku pójdzie spać oddajesz się wolności, możesz robić co chcesz – od zmywania naczyń po czyszczenie toalety.
4. Gdy spotykasz się ze znajomymi masz nieopartą potrzebę chwalenia się swoim dzieckiem (no co? Każda z nas jest dumna!).
5. Przezwyciężyłaś swój strach! Do tej pory piszczałaś na widok pająka, a teraz potrafisz go unicestwić w obronie swojej pociechy.
6. Umiesz robić wiele rzeczy jednocześnie: gotować obiad, karmić piersią, rozmawiać przez telefon, a także oglądać swój ulubiony serial. NIKT nie ma tak podzielnej uwagi jak matka!
7. Sen podnieca cię bardziej niż seks.
8. Potrafisz usłyszeć kichnięcie swojego dziecka nawet w środku nocy przez sen, przy zamkniętych drzwiach, leżąc obok partnera, który chrapie.
9. Na zakupach ubranka dziecięce interesują cię bardziej niż odzież dla dorosłych.
10. Jesteś gotowa zamienić się miejscami w kolejce do lekarza, jeśli za tobą jest jakieś dziecko.
11. Nagle zdajesz sobie sprawę z różnych niebezpieczeństw jakie czyhają na ciebie i dziecko: wszystkie te ogromne kałuże, zły, choć puszysty pies sąsiadów. Jak to możliwe, że nie widziałaś tego wcześniej?
12. Swobodnie włączasz telewizor dopiero, gdy minie 30 minut od momentu, w którym położyłaś dziecko do łóżeczka i nie dobiegały stamtąd żadne dźwięki przez ten czas.
13. Odpoczynkiem jest dla ciebie wyjście na zakupy bez dzieci.
14. Gdy twoje dziecko samodzielnie skorzysta z toalety gratulujesz mu, jakby zdobyło złoty medal.
15. Oceniasz i wybierasz zabawki na podstawie tego, jak długo zajmą twoje dziecko. Te, które szybko mogłyby się znudzić odpadają.
16. Do wyjścia szykujesz się dłużej, niż niejedna nastolatka na randkę. W końcu twoje ciuchy mają tyle różnych dziwnych plam, że ciężko znaleźć coś, co by się nadawało…
17. Piętnastominutowa kąpiel za zamkniętymi drzwiami brzmi jak zabieg w SPA.
18. Znasz nazwy postaci ze wszystkich ulubionych bajek twojego dziecka.
19. Zupełnie nieświadomie, sama z siebie śpiewasz dziecięce piosenki długo po tym, jak twoje dziecko poszło spać.
20. Teraz możesz z dumą świętować Dzień Matki, przyjmować życzenia i prezenty.

Źródło: Bright Side
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE