Samotność, brak seksu, odmienne priorytety. 8 sygnałów, że czas się rozstać

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/trzymaj%C4%85c-r%C4%99ce-para-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-romans-924942/] StockSnap [/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]  CC0 Public Domain [/url]
Fot. Pixabay / StockSnap / CC0 Public Domain
Oczywiście, każdemu marzy się udany związek i miłość do grobowej deski. Czasem jednak nie ma sensu dłużej się oszukiwać i ciągnąć związek bez przyszłości. Niestety czasem zdarza nam się pomylić miłość ze zwykłym zauroczeniem. Istnieją pewne sygnały, które świadczą, że nadszedł czas, by się rozstać. A przynajmniej zastanowić się, jak i czy w ogóle można uratować ten związek. To wyraz szacunku partnera i samej siebie.

1. Walka w pojedynkę
Tylko Ty dbasz o ten związek, proponujesz rozwiązania, które zbliżą Was do siebie, a z drugiej strony zero zaangażowania. Pamiętaj, nic na silę!

2. Przekraczanie granic
On doskonale wie co doprowadza cię do szału, a mimo to nie przestaje? A może robi to celowo? Podobno przeciwieństwa się przyciągają, a w związku trzeba iść na kompromis. Nagle wszystko cię w nim denerwuje? Wady przewyższają zalety? Jeśli z każdym dniem widzisz coraz więcej cech, które cię irytują, warto rozważyć rozstanie.

3. Mijanie się
Coraz więcej spraw załatwiacie oddzielnie. Wspólne wypady już cię nie cieszą i stwierdzasz, że wolałabyś ten czas spędzić z kimś innym? Oczywiście, w każdym związku należy się czas tylko dla siebie, ale ważne jest, by zachować zdrowe proporcje. Jeśli występuje wzajemna obojętność to znak, że związek dobiega końca.


4. Słaby seks
Jeszcze nie tak dawno wszystko było super, a teraz coraz częściej któreś z was odmawia współżycia z niewyjaśnionych przyczyn lub podając ciągle absurdalne powody? Może łączyła was tylko chwilowa, bardzo silna chemia? Zastanów się, czy to chwilowy kryzys.

5. Podejrzane zachowanie
Nagle zaczął o siebie dbać? Wcześniej wieczory spędzał przed telewizorem, a teraz biega na siłownię, ciągle gdzieś znika wieczorami. Może jeszcze kładzie się spać z telefonem i zabiera go do łazienki?
6. Brak szczęścia
Może po prostu najzwyczajniej w świecie jesteś nieszczęśliwa u jego boku? Nie czujesz się przy nim najpiękniejszą i najwspanialszą kobietą? Nie czujesz także troski, opieki, wsparcia? A może on dusi się przy Tobie i dlatego nie jest już tym samym człowiekiem? Uczucie pustki i samotności raczej nie wróży dobrze…

7. Odmienne zdanie w kluczowych kwestiach
Ty marzysz o dzieciach, a on nie? A może przeciwnie? On chciałby się ustatkować i założyć rodzinę, a ty wolałabyś rzucić wszystko i podróżować z nim po całym świecie? Jasne, można się różnić, ale priorytety w życiu powinno się mieć jednakowe.

8. Przemoc
Nie ważne czy chodzi o przemoc fizyczną, psychiczną czy seksualną. Nigdy nie należy tolerować żadnej formy przemocy. I nie licz, że „on się zmieni”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE