Dzieci lubią się uczyć. Sprawdź jak wspierać ich naturalny pęd do wiedzy

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/szko%C5%82y-edukacja-nauka-converse-909381/]wokandapix[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / wokandapix / CC0 Public Domain
Bardzo często zastanawiamy się jakie postępy edukacyjne robi nasze dziecko i w tej kwestii musimy polegać na tym, co mówi dany nauczyciel i z jakimi ocenami wraca do domu dziecko. Często taka wiedza na temat edukacji jest niewystarczająca, ponieważ ciężko znaleźć punkt odniesienia, gdy każda placówka reprezentuje inny poziom nauczania.

Nauka w domu?
Większość dzieci lubi się uczyć, ponieważ dostrzegają, że zdobywanie wiedzy pozwala lepiej zrozumieć otaczający świat. W domowym zaciszu można także pobudzać ich naturalny pęd do zdobywania wiedzy. Taka forma pozwala na naukę w indywidualnym tempie. Powtarzanie szkolnego materiału w domu w formie zabawy wzmacnia pewność siebie dziecka i daje mu przyjemność z nauki. Bardzo istotne dla późniejszego procesu kształcenia jest, by nie zrazić dziecka do nauki w młodym wieku.

Interaktywna zabawa
W Polsce powstała interaktywna platforma online na bazie holenderskiego pomysłu, która pozwala dzieciom ćwiczyć materiał z wszystkich przedmiotów szkolnych. Squla to ponad 20 tys. praktycznych pytań ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Polscy nauczyciele współpracujący ze Squlą przygotowali wyczerpujący pakiet zadań oparty o każdą znaną metodę nauczania.


Quizy, filmy gry
Pytania połączone są w quizy o rosnącym stopniu trudności tak, aby dzieci mogły ćwiczyć materiał na odpowiednim dla siebie poziomie. Ale to nie wszystko! Filmy edukacyjne w jasny sposób obrazują trudniejsze tematy szkolne, a interaktywne gry zostały stworzone tak, aby dzieci miały prawdziwą frajdę z powtarzania matematyki czy języków obcych.
Olga Żdżarska
Squla

Jakość treści jest w Squli jedną z najważniejszych rzeczy, więc bardzo dbamy o zespół autorów zadań, z którymi pracujemy. Pytania w Squli tworzą autorzy podręczników szkolnych oraz doświadczeni nauczyciele, których wyłoniliśmy w procesie trzyetapowej rekrutacji. Dodatkowo, każde zadanie po napisaniu sprawdzane jest pod względem merytorycznym i językowym.


Przygotowanie do egzaminów
Opracowano również pytania i zadania, które oswajają dzieci z rodzajami zagadnień, które pojawiają się na klasówkach szkolnych, a w szczególności na sprawdzianie szóstoklasisty, który jest egzaminem ogólnopolskim.

Nagrody za wyniki
Ćwiczenia przygotowane dla uczniów klas pierwszych bazują na materiałach wizualnych i dźwiękowych tak, aby nauka matematyki, języka polskiego, angielskiego czy przyrody sprawiała najmłodszym radość. Squla nagradza dzieci za ich wysiłek i poprawne odpowiedzi, udostępniając im interaktywne kolorowanki, puzzle i gry. Motywacja rośnie!

Raporty postępów
Wyniki dziecka są monitorowane i udostępniane rodzicom w indywidualnym raporcie postępów, który zawiera między innymi wykresy postępów z każdego przedmiotu. Rodzic ma więc dostęp do wyników każdego z pytań, na które odpowiada dziecko, może więc śledzić postępy swojej pociechy. Dzięki wykresom postępów i tygodniowym raportom zbiorczym szybko zauważy, z czym dziecko świetnie sobie radzi, a w których dziedzinach potrzebuje pomocy i powtórki materiału.

Platforma edukacyjna, jest więc idealnym sposobem, by na bieżąco kontrolować postępy dziecka i móc w porę zareagować, gdy jego braki wiedzy można jeszcze z łatwością nadrobić.

Źródło: Squla
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE