Koniec bezsensownego oglądania bajek! 8 sposobów jak kreatywnie zająć dziecko bez telewizora

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/dziecko-ma%C5%82e-dziecko-snuggle-gra%C4%87-619856/]FeeLoona[/url]/[url=https://pixabay.com/pl/dziecko-ma%C5%82e-dziecko-snuggle-gra%C4%87-619856/]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / FeeLoona/CC0 Public Domain
Spędzanie czasu z dzieckiem w domu to dla większości z nich wcale nie jest takie złe rozwiązanie. Bo które dziecko nie lubi grać w gry na komputerze albo godzinami gapić się w telewizor? A rodzicom, którzy mają na głowie wiele innych obowiązków, takie rozwiązanie czasem jest na rękę. Dziecko nie potrzebuje naszej uwagi, a my mamy czas na pracę, porządki domowe, czy przygotowanie obiadu. Czy jest jednak szansa, aby ten czas spędziło bardziej kreatywnie? Jest! I my podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Zróbmy sobie biwak
Biwak tylko w lesie? Niekoniecznie. Namiot możesz też stworzyć w domu. Wystarczą krzesła i duży koc. I obowiązkowo latarka! Dobra zabawa na kilka godzin gwarantowana.

Włącz audiobooka
Wiadomo – najlepiej, gdy bajkę czyta mama lub tata. Co jednak, gdy rodzic nie ma czasu? Wystarczy włączyć audiobooka. Na rynku jest ich masa, każdy więc z pewnością znajdzie opowieść, która spodoba się maluchowi.

Pokaz mody
Kiedy ty będziesz zajęta przygotowywaniem obiadu, twoje dziecko w tym samym czasie może przygotować modelki do pokazu. Potrzebny jest odpowiedni strój i nienaganny makijaż. Skąd wziąć modelki? Z półki. Twoje dziecko ma na pewno mnóstwo pluszaków.

Chodźmy do teatru
Aby zobaczyć świetne przedstawienie, wcale nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy usadowić się wygodnie na kanapie i pozwolić, aby dziecko puściło wodze fantazji i swoje ukochane pluszaki obsadziło w roli aktorów.

Rysowanie, malowanie
Kredki i kartka papieru są w stanie zapewnić dziecku wiele atrakcji na długie godziny. To nie tylko świetna rozrywka, ale także czynność, która korzystnie wpływa na rozwój malucha, i to na kilku płaszczyznach: emocjonalnej, umysłowej, fizycznej i społecznej. Pamiętaj jednak, aby zawsze docenić wysiłek, które dziecko włożyło w wykonanie rysunku.

Tor przeszkód
Możecie użyć niemal wszystkiego: krzeseł, poduszek, zabawek...Możecie omijać je na czas, lub wręcz przeciwnie - chodzić tylko po nich.


Pakuję do walizki...
Świetna zabawa, która pozwoli ćwiczyć pamięć dziecka. Jej zasady są bardzo proste. Każdy uczestnik zabawy mówi "pakuję do walizki" i wymienia jedną rzecz, którą chce spakować do walizki. W następnej kolejce, zanim doda nową rzecz, musi wymienić wszystkie już dodane. Czyli na przykład:
-Pakuję do walizki misia
-Pakuję do walizki misia i książkę
-Pakuję do walizki misia, książkę i szczotkę
I tak dalej...
Przegrywa ten, kto pomyli kolejność lub zapomni o jakiejś rzeczy :)

Wyraz na literę...
Zapewniam, ta zabawa spodoba się każdemu dziecku. Polega na układaniu słów zaczynających się na ostatnią literę wyrazu, który został przed chwilą wypowiedziany. Na przykład: Wieloryb. Wieloryb kończy się na literę "b", a więc kolejny wyraz zaczynać musi się również na literę "b". Oczywiście, wymieniane słowa nie mogą się powtórzyć! Przegrywa ten, kto wymieni już wyraz wspomniany wcześniej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE