"Szukam żony - tylko poważne oferty, tylko Polki". Jak obcokrajowcy kradną nasze kobiety

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/%C5%BCycia-pi%C4%99kno-scena-panna-m%C5%82oda-863708/]Unsplash[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / Unsplash / CC0 Public Domain
Przepraszam bardzo, czy Pani jest Polką? – zatrzymał mnie pan zaraz po wyjściu z windy w moim budynku. Przez chwile się zawahałam.

Zaraz, mieszkamy za granicą, dziecko śpi w wózku, więc polskiego na pewno nie słyszał. Nie noszę flagi na plecach czy orła na piersi. „Zgadza się” – odpowiedziałam uśmiechając się serdecznie. „Tak też myślałem” – zripostował mój angielski sąsiad. Już szykowałam się na dyskusję o benefitach i polskiej fali zalewającej Wyspę.

„Przepraszam Panią bardzo za pytanie, ale widuję Was często i musiałem je zadać” – tłumaczył się 60-letni Anglik. Trochę mnie zaintrygował, więc postanowiłam wypytać skąd tak głębokie przekonanie, że jestem Polką. „Pani dzieci są zawsze schludnie ubrane, nigdy nie wisi im glut do pasa, jak krzyczą w wózku, od razu się Pani nimi zajmie, no i to, że Wy Polki zawsze jesteście takie zadbane” – podkreślił mój rozmówca. Uśmiechnęłam się, życzyłam miłego dnia i udałam w swoją stronę. Coś jednak w tym jest, Polki uchodzą za świetne żony i matki. Wraz z Tajkami, Rosjankami i Japonkami jesteśmy w czołówce najbardziej pożądanych kandydatek na małżonkę.

PolishMarriage
Fora internetowe przepełnione są chętnymi do małżeństwa panami z zagranicy.
MeetPolishBrides.com, PolishMarriage.org, PolishWomen.com, to tylko niektóre ze stron przeznaczonych dla obcokrajowców szukających gotowych do małżeństwa Polek. Serwisy nie tylko zawierają bazę danych naszych rodaczek, są tam również porady, jak zrealizować swój sen o Polskiej żonie, jak Polkę zapoznać, jak takie małżeństwo z Polką właściwie wygląda.


Polka gotuje, pierze, sprząta i ładnie wygląda
Obcokrajowcy dowiadują się, że nasze rodaczki, to kobiety ceniące rodzinne wartości, dbające o dom i dzieci. Gotowanie obiadu, sprzątanie mieszkania, prasowanie słowem wszystkie codzienne czynności nie sprawiają im większego problemu, a jeśli czegoś nie potrafią, to chętne się tego nauczą. Dodatkowo są wyedukowane i doskonale łączą życie rodzinne z zawodowym. Podkreśla się, że większość Polek wychowanych jest w katolickich rodzinach, więc chrześcijańskimi wartościami kierują się i w życiu. Panowie dowiadują się również, że Polki od małego uczone są szacunku do członków rodziny i osób starszych.

Rzeczywiście, muszę przyznać, że mam sporo koleżanek, które poślubiły obcokrajowców, wszystkie mają dyplomy wyższych uczelni w szufladach, a rodzinna jest dla nich najważniejsza. Jeśli tylko mogą sobie na to pozwolić oddają się w pełni wychowaniu dzieci. Mimo dzielącej ich odległości od rodziny są w ciągłym kontakcie z rodzicami czy dziadkami. Wysokie wymagania Polek? Raczej twardo stąpają po ziemi i cenią w życiu inne rzeczy niż pieniądze, odpowiadają moi zagraniczni koledzy. „Spróbuj poznać dziewczynę z Zachodu z taką wiedzą, poświęceniem i wyglądem jak Polka, to bez worka diamentów się nie zbliżaj” – komentuje sarkastycznie kolega ze USA.

O wygórowanych oczekiwaniach zachodnich kobiet krążą już historie
Ostatnio zasłyszałam konwersację kobiety żalącej się, iż właśnie przechodzi rozwód. Wszystkie koleżanki, w tym Polki pospieszyły z wyrazami współczucia, a ona z rozbrajającą szczerością stwierdziła: „He didn’t deliver” odnosząc się do byłego już męża i jego możliwości finansowych. Odpowiedzią zszokowane szczególnie były nasze rodaczki.

Czy to oznacza, że Polska żona w oczach obcokrajowca nie ma żadnych wad?
Jest ich kilka podkreśla Phil, mąż Polki od 6 lat. Jesteście nadopiekuńcze w stosunku do dzieci, z katarem biegacie do lekarza, za rzadko w siebie wierzycie i pozwalacie się źle traktować, mimo, że wyglądacie fantastycznie i jesteście wielozadaniowe. Wyrocznią na każdy temat jest teściowa, jej rola w związku z Polką jest dominująca. Nawet gotując obiad dzwoni się do mamy. Dzień Kobiet jest tak samo ważny jak urodziny czy rocznica ślubu, no i ten Wasz konserwatyzm.

Ania, jest żoną Francuza od 4 lat
Podkreśla, że nie bez znaczenia jest piętno jakie na polskich kobietach, niezależnie od wieku, odcisnęła historia naszego kraju. Choć czasy się zmieniły, a młode Polki w większości wychowane są w okresie dobrobytu, to jednak mają w pamięci obraz rodziny pełnej poświęcenia, by na wigilijnym stole niczego nie zabrakło. Stanie godzinami po karpia, czy wyprawa o 6 rano po chleb na święta nie jest żadnym wyrzeczeniem. Polki żyją świadomością, że obiad nie jest z mikrofalówki, a każde zadanie domowe musi być wykonane. Widziały naocznie jak ich matki musiały wręcz polować na składniki, by wyczarować rodzinny posiłek. „Zmuszone były radzić sobie z problemami życia codziennego niezależnie od zasobności portfela czy sytuacji, jaka panowała w kraju” – podsumowuje Ania.

Phli twierdzi, że Polska żona o siebie dba, ale nie jest wyłącznie na tym skupiona. Ma wiedzę o świecie, śledzi sytuację panującą w Polsce i poza jej granicami, przez co można z nią dyskutować na wiele tematów. „Z ciekawością patrzy na świat” – podkreśla.

Polki coraz częściej deklarują, że w wyborze partnera nie kierują się narodowością
Dużo większe znaczenie ma dla nich partnerstwo w małżeństwie i to, czy mężczyzna za naturalne uważa, że dzielą się obowiązkami, jak również czy potrafi zrezygnować z przekonania, że jest na uprzywilejowanej pozycji.

Drodzy Panowie, czy zdajecie sobie sprawę jak globalnie pożądany skarb kręci się właśnie po Waszej kuchni, salonie czy sypialni?
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE