Magiczny pojedynek, lot na miotle i podróż latającym Fordem Anglia? W świecie Harry'ego Potter'a wszystko jest możliwe

„Państwo Dursleyowie spod numeru czwartego przy Privet Drive mogli z dumą twierdzić, że są całkowicie normalni, chwała Bogu. Byli ostatnimi ludźmi, których można by posądzić o udział w czymś dziwnym lub tajemniczym, bo po prostu nie wierzyli w takie bzdury”. Byli więc z krwi i kości prawdziwymi mugolami!

Jest takie miejsce, pod Londynem, które z mugolskim światem niewiele ma wspólnego. Mowa o Warner Bros Studio Tour London – The Making of Harry Potter, które wszystkich wielbicieli opowieści o dzielnym czarodzieju przenosi w iście magiczny świat.


Studio Warner Bros to dwie ogromne hale. W każdej z nich (a także pomiędzy nimi) na Potteromaniaków czeka moc atrakcji. Ale zacznijmy od początku…

Po wejściu do obiektu ze ścian spoglądają na nas znane z serii filmów twarze naszych ulubionych bohaterów. Mamy więc niesamowitą okazję zobaczyć jak zmieniali się przez 10 lat pracy na planie. Na zwiedzających czeka też kawiarnia, a także sklep z magicznymi pamiątkami. Zatem, bez problemu wyposażymy się w różdżkę, szatę i inne niezbędne rekwizyty!

Zanim zostaniemy wpuszczeni na plan czeka nas krótkie (ale pomocne!) spotkanie z osobą z obsługi, która wprowadzi nas w magiczny świat Harry’ego Potter’a, a także przedstawi panujące w nim zasady.

Kolejny przystanek to sala kinowa. Kiedy rozsiądziemy się wygodnie w fotelu usłyszymy: „A teraz się zrelaksujcie...obejrzymy zaraz wszystkie części „Harry’ego Potter’a!”. Nie…bez obaw – to tylko typowe angielskie poczucie humoru. Czeka na nas kilkuminutowy film pokazujący, jak wyglądała praca w studio. Powitają nas także główni bohaterowie – Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint opowiedzą o niesamowitej przygodzie, którą przeżyli na planie filmowym.


Kiedy film dobiegnie końca, a ogromny ekran podniesie się – zobaczymy dobrze znane wszystkim drzwi prowadzące do Wielkiej Sali w Hogwarcie. I w tym właśnie momencie przeniesiemy się do magicznego, dobrze znanego z powieści J.K. Rowling świata „Harry’ego Potter’a”.

Scenerie, rekwizyty, dekoracje…

Pamiętacie Wielką Salę w Hogwarcie? Cóż…w studio Warner Bros wygląda identycznie jak ta, którą widzimy w filmach. Zachowano nawet wszystkie rekwizyty. I choć zająć miejsca za stołem nie możemy, za to doskonale możemy przyjrzeć się wszystkim rekwizytom, które się w niej znajdują. Czekają na nas także manekiny ubrane w oryginalne stroje, które nosili nauczyciele z Hogwartu.

Dalej jest już tylko lepiej! Na ekranach porozwieszanych w studio twórcy filmu – producenci, reżyserzy, i wszyscy, którzy ciężko pracowali na efekt końcowy – opowiadają o pracy na planie, o tym, co było w tej pracy najtrudniejsze i o wielu zabawnych sytuacjach.

Scenerie, rekwizyty, oryginalne stroje, dekoracje – wszystko to, co widzicie w filmie znajdziecie w studio. I nie ma się co dziwić – właśnie tam powstało większość zdjęć do filmu. Możemy zatem pobyć w gabinecie Dumbledore’a, w Pokoju Wspólnym Gryffindoru, w komórce pod schodami, w chatce Hagrida, domu Wesley’ów, a także przejść się ulicą Pokątną, mijając dobrze znane nam sklepy.

Na zwiedzających czeka też (a jakże!) peron numer dziewięć i trzy czwarte, na którym, na wszystkich podróżujących, czeka Hogwart Express. Jeśli jednak nie zdążysz na pociąg, nie martw się! Możesz w tym czasie napić się fenomenalnego piwa kremowego, zwiedzając jednocześnie Błędnego Rycerza tuż przed domem Dursleyów.

Nie można też nie wspomnieć o wielkiej makiecie przedstawiającej Hogwart. Na umieszczonych w sali monitorach możemy zobaczyć krok po kroku jak powstawała, i jak wielu ludzi nad nią pracowało.

Magiczny pojedynek, lot na miotle i podróż latającym Fordem Anglia!

To nie lada gratka dla najmłodszych Potteromaniaków! Masz ochotę na pojedynek z naprawdę niebezpiecznym Śmierciożercą? Żaden problem! Różdżka w dłoń i do dzieła! Możesz też liczyć na wskazówki od fachowca.

Lot na miotle i podróż latającym Fordem? Nic nie stoi na przeszkodzie! Możesz otrzymać nawet pamiątkowy film – ta atrakcja jest jednak dodatkowo płatna.

Ile, za ile?

2 – 3 godziny – tyle musisz poświęcić, aby spokojnie zwiedzić studio filmowe. Koszt samego zwiedzania to niecałe 200 zł. Warto pamiętać, że na miejscu biletów kupić nie można – tam jedynie je odbierzemy.

Chętnych na spędzenie czasu w magicznym świecie jest wielu, warto więc wycieczkę zaplanować z dużym wyprzedzeniem.

Gdzie można kupić bilet? Za pośrednictwem strony internetowej Warner Bros. Tam też znajdziemy wszystkie potrzebne informacje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE