"Bez Ciebie moje życie nie ma sensu". Odpowiedz na 10 pytań i sprawdź, czy jesteś w toksycznym związku

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/trzymaj%C4%85c-r%C4%99ce-para-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-romans-924942/]StockSnap[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / StockSnap / CC0 Public Domain
Sam fakt, że kliknęłaś w ten link świadczy o tym, że coś jest nie tak. Może czujesz się źle w obecnym związku? Zastanawiasz się, czy pewne jego zachowania są normalnie i typowe dla facetów. Czujesz się osaczona, zdominowana i zastraszona?

Ale kochasz go do tego stopnia, że wizja życia bez niego paraliżuje Cię na amen? A może rozważasz odejście, ale obawiasz się, że spełni swoje groźby? Ile razy słyszałaś „moje życie bez Ciebie straci sens”? Podobno prawdziwy i dojrzały związek opiera się na miłości i zaufaniu. A co jeśli wdajemy się w relację, która z początku jest dla nas satysfakcjonująca, a z czasem przeradza się w nieustanne cierpienie?

Kochamy na zabój, tak mocno, że tracimy zdrowy rozsądek i umiejętność analizowania na chłodno. Strach przed samotnością, silna potrzeba bliskości, uzależnienie od drugiej osoby i manipulacja to elementy występujące w toksycznych związkach. Normalnie, gdy ktoś zaczyna w destrukcyjny sposób oddziaływać na nas powinno zapalić się czerwone światełko. A co jeśli pragniesz miłości tak bardzo, że zaczynasz przymykać oko na wady i zachowania partnera?

Zdarza się, że inni ludzie mówiąc Ci, że nie pasujecie do siebie? Że ich zdaniem Twój partner ma na Ciebie zły wpływ? A Ty usprawiedliwiasz go, zamiast zastanowić się, czy inni nie mają racji? Toksyczne związki występują bardzo często, choć będąc w nich usilnie staramy się zaklinać rzeczywistość, nie dopuszczać do siebie takich myśli. Czasem wręcz wpędzając się w poczucie winy. Zamiast mówić „to fakt, ma trudny charakter, ale moja miłość go zmieni”, odpowiedz sobie szczerze na poniższe 10 pytań, a następnie jak najszybciej zakończ ten toksyczny związek.


1. Często płaczesz z powodu swojego związku?
2. Partner znieważa Cię lub wyśmiewa w towarzystwie innych osób?
3. Wypomina Ci różne przysługi, choć zdawało się, że robi je bezinteresownie?
4. Nie umiesz wyobrazić sobie życia bez niego i jego pomocy?
5. Nie mówisz o swoich poglądach lub nie podejmujesz samodzielnych decyzji z obawy, że go zdenerwujesz?
6. Zmieniasz się po to, by dostosować się do niego?
7. Masz wrażenie, że nie kontrolujesz swojego życia?
8. Pewne elementy Waszego związku ukrywasz w tajemnicy przed innym z obawy, że nie zrozumieją Waszych relacji?
9. Często przy nim czujesz się głupsza? A on wszechwiedzący?
10. Twoi najbliżsi nie lubią go lub sądzą, że nie jest dla Ciebie najlepszym partnerem?

Wiesz już, że jesteś w toksycznym związku? Co możesz teraz dla siebie zrobić, jak zakończyć tę relację? Przede wszystkim zastanów się co podoba Ci się w tym facecie. Na co szczególni zwróciłaś uwagę, gdy się poznaliście. Co sprawia, że nie możesz się od niego uwolnić. Jest dowcipny? Czarujący? Dobry w łóżku? Gdy znajdziesz odpowiedź na to pytanie, będziesz wiedziała co tak właściwie Cię przy nim trzyma. Może znajdziesz to u innego faceta? Który nie będzie miał potrzeby umniejszania Twojej wartości?

Następnie spróbuj wyobrazić sobie życie bez niego. Czy faktycznie straci ono sens? A może przeciwnie – otworzy oczy na nowe możliwości. Bogatsza w nowe doświadczenia będziesz wiedziała czego szukać, a czego unikać. Teraz pozostaje tylko nie dać się zmanipulować podczas tej ostatecznej rozmowy…
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE