Niech Twoje dziecko obierze kurs na język angielski z Kapitanem Nauką!

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/nauka-geografia-nauczanie-dziecko-928638/]Mojpe[/url] / [url=https://pixabay.com/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / Mojpe / CC0 Public Domain
Do You speak English? Zapewne potrafisz udzielić odpowiedzi na to pytanie i nic dziwnego, że chciałbyś aby twoje dziecko również w przyszłości mogło na nie odpowiedzieć twierdząco. Na pewno wiesz też, że czym skorupka za młody nasiąknie, tym na starość trąci. Warto więc zacząć edukację językową poprzez gry i zabawy już od najmłodszych lat. Bez sensu jest ciągnąć przedszkolaka na korepetycje z języka angielskiego, jeśli istnieją ciekawsze metody nauki, które wciągną ciebie i twojego malucha do wesołych ćwiczeń.

Zachęć do nauki
Znajdź czas aby wesprzeć dziecko w poznawaniu języka. Zwróć szczególną uwagę na jego samopoczucie. Tylko uczeń chętny do pracy będzie w stanie jak najlepiej wykorzystać czas poświęcony na poznawanie nowego. Nie ma dla małego człowieka mniej motywującej i przynoszącej niezadowalające efekty nauki, niż samodzielne ślęczenie nad książkami. Warto zwrócić uwagę na to co lubi dziecko, aby wykorzystać w jak najlepszy sposób jego naturalne predyspozycje i chęć do nauki. Poza tym w ciekawy sposób zaaranżujecie wolny czas dziecka, niwelując nudę. Młody, intensywnie rozwijający się mózg jest niesamowicie elastyczny i podatny na poznawanie nowych rzeczy. Wykorzystaj więc naturalną ciekawość i ukierunkuj malucha na poznawanie nowych języków, co niewątpliwie będzie jego wielkim kapitałem w przyszłości.

Wesoło, kolorowo i bez nudy
A do tego efektywnie, to wymarzone dla dzieci warunki nauki. Zamiast się nudzić, postawcie na kreatywne pomysły, jakie przedstawia Kapitan Nauka w serii językowej dedykowanej dzieciom. Tu znajdziecie nie tylko sposób na opanowanie nowego słownictwa, ale i na poznawanie świata wraz z obyciem językowym. Nie wiesz od czego zacząć? Wykorzystaj pomysły zawarte pakietach Angielski dla dzieci Książka + karty obrazkowe z serii Kapitan Nauka.

W zależności od wieku pociechy, do dyspozycji rodziców dedykowano następujące zestawy
- Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek (3-6 lat)
- Angielski dla dzieci W domu i w szkole (6-9 lat)
- Angielski dla dzieci Świat wokół mnie(6-9 lat)
- Angielski dla dzieci Czas wolny (6-9 lat)
- Angielski dla dzieci 100 pierwszych zdań (6-9 lat)
Powyższe propozycje to doskonały sposób na start przygody z językiem angielskim.


Książka to nie wszystko
Kapitan Nauka oferuje coś więcej niż jedynie sucha wiedza z kart podręcznika. W pakietach Angielski dla dzieci Książka + karty obrazkowe, odnajdziecie 104 kolorowe, dwustronne karty, książka i płyta CD. Pomoce do nauczania stworzone zostały specjalnie z myślą o dzieciach i ich potrzebach. Na zabawnie ilustrowanych kartach znajdują się słówka do nauki. Każda karta jest dwustronna: po jednej stronie jest ilustracja i wyraźny podpis w języku angielskim, a na odwrocie – ilustracja z tłumaczeniem w języku polskim. Zabawę z kartami uatrakcyjniają dowcipne, przyciągające uwagę obrazki, które ułatwiają zapamiętywanie słówek.

Karty nie służą jedynie poznawaniu słownictwa, to również elementy które można wykorzystać do gier i zabaw językowych, proponowanych w książce. Sama książka również jest doskonałym źródłem wiedzy dla dziecka, ponieważ poza słówkami z tłumaczeniami, znajdują się w niej kolorowanki i ćwiczenia dla dzieci oraz transkrypcja piosenek zawartych na płycie CD.

Ćwiczenia ze słuchu wspierają naukę
Dzieci doskonale radzą sobie z nauką z książki i kart dołączonych do pakietu. Ale nauka została pomyślana jako jeszcze ciekawsza i efektywniejsza dzięki wykorzystaniu zapisu dźwiękowego na płycie CD. Tu umieszczono nagrania wszystkich słów i zdań, czytanymi przez native speakera. To wyjątkowo ważne, żeby dziecko było oswajane z brzmieniem języka w wykonaniu native speakera. Dzięki temu przyswoi sobie melodię i brzmienie języka w naturalny sposób. Świetnym urozmaiceniem zabawy są również piosenki po angielsku zamieszczone na płycie CD. Nuda nie grozi nikomu, bo zarówno rodzice jak i nauczyciele mogą śpiewać wraz z dziećmi.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć od razu
Jeśli tylko dziecko wyrazi gotowość do podjęcia nauki, z marszu możecie wykonać pierwszy krok. Aby nauka była nie tylko przyjemna ale i efektywna, sięgnijcie wspólnie po wybraną serię językową Kapitan Nauka. Wszystkie tytuły z edukacyjnej serii Kapitan Nauka można kupić w sieciach Empik, Smyk, Matras, w dobrych księgarniach oraz na www.KapitanNauka.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE