Czy istnieje ideał mężczyzny? 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, nim zdecydujesz się na poważny związek

Fot. Pixabay/[url=https://pixabay.com/pl/r%C4%99ce-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-para-razem-palce-437968/]Takmeomeo[/url] / [url=  http://pixabay.com/pl/service/terms/#download_terms]CC O[/url]
Fot. Pixabay/Takmeomeo / CC O
Poznajesz faceta i zastanawiasz się, czy to ten, wymarzony. Obserwujesz go, analizujesz, ale masz wątpliwości, czy pod wpływem emocji nie pomijasz istotnych faktów i nie jesteś zbyt obiektywna? Oto pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, nim zdecydujesz się na poważny związek.

1. Płaci za was w restauracji?

Oj wiem, feminizm i normalne jest, że na randce płaci się po równo. Jednak, czy nie zastanawia was, kiedy on mówi, że zapomniał portfela stojąc w kasie do kina, a innym razem, kiedy umawiacie się w na szybką kawę w przerwie pracy, nic nie zamawia, ale też nie kwapi się, żeby zapłacić za twoją kawę. Przewraca oczami widząc rachunek w restauracji?

Zastanów się. To już nie o to chodzi, że jest skąpy, czy ładniej mówiąc oszczędny. Faktem jest, że mężczyźni, którzy mają problem z dzieleniem się i dawaniem rzeczy materialnych, a do takich należy rachunek za kolację, mają najczęściej problem z wyrażaniem swoich emocji, są zamknięci w sobie i trudno się z nim żyje. Chyba, że lubisz wyzwania, które rzadko kończą się sukcesem.

2. Pyta, czy dobrze wygląda, czy nowa fryzura ci się podoba?

Cóż, oczywiście może to być objaw dbałości o siebie. Miło, kiedy facet zwraca uwagę na to, jak wygląda. Pręży mięśnie pokazując, jak pozytywnie wpływa na jego sylwetkę wizyta na siłowni. Ale jest jeszcze coś. Bądź czujna, bo możesz trafić na typowego narcyza zapatrzonego w siebie, dla którego on sam jest najważniejszy, ty jesteś jedynie ozdobą, zdobyczą, dla podkreślenia swojej wartości. Nic z tego dobrego nie będzie.

3. Opowiada o swoim poprzednim związku?

Lepiej się nie krzywcie, że mówi o byłej dziewczynie, tylko skupcie się, w jaki sposób o niej mówi. Nie cieszcie się zbytnio, gdy nazywa ją głupią krową, bo jednak z nią był, z jakiegoś powodu mu się spodobała, a to jaki ma do niej obecnie stosunek pokazuje, jak traktuje kobiety i ludzi.

Jeśli o byłej nie potrafi powiedzieć nic dobrego, to dobrze o nim nie świadczy. Szczerze, lepiej, jeśli temat byłego związku zamknie w kilku eleganckich zdaniach pokazując, że pomimo tego, co się stało, szanuje tę drugą osobę. Pomyśl, co będzie mówił o tobie, gdybyście się rozstali.

4. Jaki ma kontakt z matką?

Jeśli nie masz okazji tego sprawdzić, choćby będąc świadkiem rozmowy z jego mamą to spytaj przy okazji o jego rodzinę. Tak, wiem, że to stereotypowe, ale to, jak został wychowany przez kobietę i jaki dziś ma z nią kontakt, często przekłada się na relacje w związku.


Jeśli mama przyzwyczaiła go do wyręczania w wielu czynnościach, chowała pod kloszem, ingerowała w jego wybory życiowe, to może się okazać, że będzie chciała kontrolować i wasz związek, mając na niego wpływ poprzez swojego syna. Kiedy natomiast mężczyzna jest otwarty w stosunku do kobiet, chętnie rozmawia i słucha ciebie, a o swojej mamie mówi krótko, ale z uśmiechem na ustach, to kochana… nie puszczaj go zbyt szybko

5. Akceptuje i szanuje twoją przestrzeń?

To dość trudne o oceny, bo mężczyźni mogą długo się korygować. Mówić, że świetnie, że masz przyjaciółki, że rozumie, że każdy ma prawo i potrzebę do robienia pewnych rzeczy osobno. Że nie stanowi dla niego problemu, gdy idziesz sama na imprezę, z koleżanką do kina, czy wyjeżdżasz na weekend z przyjaciółmi.

Wszystko to może się zmienić, gdy wasz związek się bardziej sformalizuje, dlatego zwracaj uwagę na to, co mówi, kiedy wracasz z „singlowego” wypadu. Czy pyta, jak się czujesz, czy o to, z kim byłaś i gdzie dokładnie. Czy szybciej powie: Dobra, nie przeszkadzam, odeśpij sobie, czy będzie naciskał na spotkanie z pełnym rozpisanym planem dnia? To niuanse, ale może warto im się przyjrzeć.

Oczywiście, że można by tu było wypisać o wiele więcej rzeczy. Moja mama na przykład mówi, że zawsze patrzy na zęby i paznokcie mężczyzny. Koleżanka, czy przepuści ją w drzwiach pierwszą. Jeszcze inna, czy na wspólnej imprezie zajmie się nią, czy będzie się dobrze bawił, ale bez całkowitego koncentrowania się na jej osobie. Dla mnie osobiście ważne jest poczucie humoru i umiejętność żartowania z samego siebie.

Kryteria są różne, tak jak różne są nasze oczekiwania. Bywają jednak przesłanki, które powinny zapalić w naszych głowach ostrzegawczą lampkę, lepiej jej nie lekceważyć w pogoni za partnerem naszych marzeń.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE