Czy wiesz, co zrobić, żeby dziecko nie płakało, albo nie miało zeza? 16 najlepszych zabobonów ciążowych i niemowlęcych

Fot. Pixabay/[url=https://pixabay.com/pl/dziecko-kochanie-w-ci%C4%85%C5%BCy-687314/]bmphotography[/url] / [url=  http://pixabay.com/pl/service/terms/#download_terms]CC O[/url]
Fot. Pixabay/bmphotography / CC O
W zabobony nikt nie wierzy, ale na wszelki wypadek kobiety w ciąży nie zakładają łańcuszków czy korali. Kiedyś głoszone wszem i wobec ludowe mądrości powstawały w wyniku niewiedzy, dziś powtarzane od pokoleń mogą być co najwyżej powodem szczerego śmiechu i zrelaksowania się ciężarnej kobiety. Bo ja można urodzić ciemnoskóre dziecko, kiedy zapatrzymy się na ciemnoskórego mężczyznę?

Szukałam różnych zabobonów, także tych nieoczywistych i rzadko przytaczanych. Uśmiałam się serdecznie i mam nadzieję, że przytoczone przesądy i u was wywołają uśmiech na twarzy. A czy w nie wierzyć? To już indywidualne decyzje. Większość kobiet traktuje jednak zabobony z przymrużeniem oka – i to jest chyba najbardziej właściwe podejście. Poczytajcie i pośmiejcie się razem ze mną.


1. Nie noś korali i łańcuszków na szyi, bo dziecko urodzi się owinięte pępowiną
To znane, tyle tylko, że dziecko może urodzić się owinięte pępowiną także wtedy, gdy kobieta w ciąży przejdzie pod sznurami z praniem (w to można nawet trochę uwierzyć, jeśli nie lubisz wieszać prania) oraz kiedy będąc w ciąży będzie robić na drutach. Niestety nic nie znalazłam o szydełku.

2. Nie patrz przez dziurkę od klucza, bo dziecko będzie miało zeza
Nie warto też sprawdzać przez judasza w drzwiach, kto puka do drzwi, bo jak nie zezowate, to dziecko może być niewidome. Dobrze, ze tych dziurek od klucza coraz mniej. Judasza zaklej taśmą na dziewięć miesięcy.

3. Jeśli w ciąży masz zgagę, dziecko będzie miało dużo włosów

Nie wiem, czy jak zgagi nie ma, to będzie odwrotnie. Ale znalazłam, że spojrzenie na księżyc w pełni może być przyczyną urodzenia się łysego dziecka. Spokojnie, podobno w końcu włosy mu urosną.

4. Nie obrażaj się w ciąży, bo dziecko będzie niemową

I podobno jeśli kobieta w ciąży marudzi, jęczy, to dziecko też takie będzie. Zatem drogie przyszłe mamy – uśmiech na twarz i bez obrażania się i marudzenia. Będzie matkami, to powinno wystarczyć byście nieustannie były zadowolone i radosne. A i pamiętajcie, żeby nie kłaść dziecka na stole, żeby nie było głupie!
5. Nie zapatrz się!
To bardzo ważne. Właściwie nie wiadomo na co się nie zaptrzeć. W pierwszej kolejności wymieniane są brzydkie/szpetne osoby, bo wtedy dziecko nie będzie zbyt urodziwe. Oczywiście dzisiaj dotyczy to także oglądania horrorów, czy filmów fantastycznych – kto wie, może urodzisz ufoludka. Ciemnoskóry mężczyzna, jeśli nawet przystojny też może być zagrożeniem – twoje dziecko będzie ciemnoskóre. Najlepiej każ sobie zawiązać oczy i siedź w domu. Hmmm czy tylko to nie wywoła kolejnego przesądu?


6. Nie farbuj włosów, bo dziecko będzie rude!
Także pomyśl trzy razy przed wizytą u fryzjera. Inna sprawa, że czasami kobiecie w ciąży włosy nie chcą się pofarbować. I pamiętaj, żeby nie grzebać partnerowi po kieszeniach i wyciągać pieniędzy z portfela, bo dziecko na pewno będzie złodziejem!

7. Jeśli masz apetyt – urodzisz syna

A jeśli nie jesz zbyt chętnie na pewno będzie córka. Jeśli do tego ciąża odbiera ci urodę (co t u diabła znaczy) i masz brzuch nisko – to na sto procent będzie dziewczynka. Kobieta, która w ciąży pięknieje i ma spiczasty brzuch urodzi syna – tylko jak ma apetyt… duże jest w sumie też piękne.

8. Nie odmawiaj kobiecie w ciąży, bo cię myszy zjedzą

W ten zabobon ty nie musisz wierzyć, ale zrób wszystko, by uwierzyli wszyscy wokół ciebie i sprawili, byś w ciąży czuła się jak księżniczka, kiedy to wszyscy spełniają twoje najdziwniejsze zachcianki.
9. Chcesz mieć krótki poród – trzymaj nóż pod łóżkiem
Może powstrzymam się od komentarza, bo przy tym przesądzie trzyma się mnie mocno czarny humor… :)

10. Czerwona kokardka w wózku i łóżeczku

Pamiętaj, by konicznie ją umieścić, bo jak się zjawi zła czarownica, to właśnie ta kokardka uchroni dziecko przed klątwą i złym urokiem!

11. Jeśli urok został rzucony
Bo zapomniałaś o czerwonej kokardce, nie martw się, jest na to sposób. Powiedzmy najpierw, że objawem rzucenia uroku jest płacz i rozdrażnienie dziecka. Jeśli zachowuje się w ten sposób, nie śpi, marudzi – przeciągnij je przez spódnicę. Najlepiej w dwie strony, bo nie ma jasnej instrukcji czy głową czy nogami zacząć. Gdy twoja spódnica nie pomoże możesz jeszcze włożyć dziecko pod spódnicę rudej kobiety, albo oblizać mu oczy swoim językiem, zaczynając od lewego i splunąć dwa razy przez swoje lewe ramię. Gwarancji, że działa nie dołączono do żadnej z instrukcji.

12. Nie przechodź okrakiem nad dzieckiem
Dlaczego? Przecież to oczywiste – bo nie będzie rosło! Albo przechodź, może zostanie słodkim i malutkim niemowlęciem?
13. Zwróć uwagę, którą piersią po raz pierwszy karmisz dziecko
I pamiętaj, że jeśli zaczniesz od lewej, to dziecko z całą pewnością będzie mańkutem! Pytanie tylko, czy to naprawdę coś złego? Ryzykować, czy nie? Oto jest pytanie.

14. Srebrna łyżeczka na chrzciny

Taka powinno otrzymać niemowlę. I nie wcale po to, żeby nią w przyszłości jadło, ale żeby stuknąć nią w pierwszy wyrośnięty ząbek – na szczęście. A co! Problem prezentu z głowy.

15. Chrzestnej z miesiączką mówimy NIE

Bo dziecko będzie miało pryszcze! I oczywiście chrzestna nie powinna być w ciąży, bo to przynosi nieszczęście, ciekawe, czy większe niż pryszcze…

16. W co ubrać noworodka?

Otóż oczywiście pierwsze ubranie noworodka powinno być po dziecku, które się dobrze chowało. No przecież tego tłumaczyć nikomu nie trzeba. Wszystko co dobre zostaje na ubraniach, choć podobno nie szata zdobi człowieka. I co ważne – pierwsza pieluszka powinna być zrobiona z koszuli ojca dziecka – nie pytajcie dlaczego…

Mogłabym jeszcze kilka wymienić. Ale przecież oczywistym jest, żeby nie kupować dziecku ubrań, nim ono się nie urodzi i nie bujać pustego wózka, bo będzie mieć bóle głowy. To każda przyszła mama powinna wiedzieć. Znacie jeszcze inne "mądrości"?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE