Czy da się językiem otworzyć drzwi?

Fot. Materiały prasowe / Empik
Zdecydowanie tak. Pod warunkiem jednak, że mamy na myśli język obcy. Znajomość angielskiego, francuskiego czy chińskiego skutecznie otwiera drzwi prowadzące do sukcesu zawodowego oraz biznesowego. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiedni klucz. Najlepiej taki jak kurs językowy Fast&Flexi – nowy produkt empik school.


- Dzień dobry, witamy na rozmowie kwalifikacyjnej. Proszę usiąść. Hmm... Tak. Wspaniałe CV, naprawdę imponujące. Pozwoli pani, że od razu przejdziemy na angielski. Proszę opowiedzieć coś o sobie.
- Well... so... so... I am... I have... don't...
- Słucham?
- I am, to znaczy I have... I has?
- Czy to znaczy, że informacje na temat pani znajomości języków są, delikatnie mówiąc, ...
- Yyy... yes... znaczy no... Nie, to nie tak. Przepraszam. Ale ja naprawdę uczyłam się angielskiego. W liceum. I na studiach.
- Cóż, szkoda, naprawdę szkoda... Oddzwonimy. Do widzenia.


A było tak blisko. Świetna praca za jeszcze lepsze pieniądze była na wyciągnięcie ręki. Choć należałoby raczej powiedzieć „na końcu języka”. Przy tym usprawiedliwienie niczym ze szkoły podstawowej „Ale ja się uczyłam…” - zamiast nas uratować, spełniło rolę betonowego koła ratunkowego, pogrążającego nasze szanse.

Powszechnie wiadomo, że trudniej nauczyć się języka obcego, jeśli nie mamy wystarczająco silnej motywacji. Tymczasem znajomość języków obcych to lokata kapitału. To inwestycja, która na pewno się zwróci. Nie wierzycie? A czy znacie kogoś, kto stracił cokolwiek, ponieważ znał języki? Pieniądze to dosyć silna motywacja, zgodzicie się z tym? Wszystkie statystyki dotyczące zatrudnienia wskazują że umiejętność posługiwania się językami obcymi wpływa bezpośrednio na wysokość zarobków. Jest poza tym kartą przetargową, która w decydujących momentach, takich jak na przykład rozmowa kwalifikacyjna, może przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Cenione są nie tylko językowe evergreeny - angielski, niemiecki, francuski czy hiszpański, lecz również języki używane przez niewielką liczbę ludzi, np. estoński lub szwedzki, a także języki orientalne (chiński, arabski), których przysłowiowe „5 minut” zbliża się wielkimi krokami.

Języki obce to także dodatkowy oręż dla freelancerów oraz osób działających w branży e-commerce. Dla tych pierwszych (np. informatyków, grafików), znajomość angielskiego czy niemieckiego oznacza znaczne poszerzenie puli potencjalnych klientów. Z kolei osoby prowadzące sklepy internetowe w Polsce, dzięki językom obcym mają szansę wypłynąć ze swoją ofertą na rynki międzynarodowe.


Nie trzeba mówić, jak bardzo znajomość języków wzmacnia pozycję zawodową osób działających w różnych branżach (np. ekonomistów lub inżynierów). Ich wiedza w połączeniu w umiejętnością płynnego porozumienia się z mieszkańcami wielu krajów sprawia, że błyskawicznie szybują oni w rankingach najbardziej poszukiwanych pracowników.
Na szczęście istnieje już doskonały i sprawdzony sposób, na szybką i elastycznie dostosowaną do naszych możliwości naukę języków obcych. Autorami tego wyjątkowego rozwiązania są specjaliści z empik schools, a ich najnowsze dziecko nosi nazwę Fast&Flexi.

Na czym polega ów kurs i dlaczego jest tak wyjątkowy? Fast&Flexi to połączenie klasycznego kursu językowego prowadzonego przez lektora (grupy liczą 4-6 osób), z nauką prowadzoną w trybie online (z wykorzystaniem nowoczesnej platformy empik school, do której kursanci mają nieograniczony dostęp).

Mamy do wyboru dwie opcje: spotkanie w „realu” raz w tygodniu na 120 minut lub dwa spotkania po 60 minut. Po każdej lekcji, na platformie udostępniane są ćwiczenia językowe, skomponowane przez lektora indywidualnie dla każdego z uczestników, na bazie jego dotychczasowych efektów i tempa nauki języka obcego.

Kursanci nie muszą czekać na wyniki ćwiczeń - system sprawdza je automatycznie, zaś kursant ma możliwość omówienia wyników z lektorem na spotkaniu lub poprzez platformę.

Podsumowując, ćwiczenia językowe mogą być wykonywane w dowolnie wybranym przez kursanta momencie i nie są ograniczone czasowo. W efekcie, możemy elastycznie dopasować tryb i tempo nauki do naszych potrzeb i możliwości.

Więcej informacji na empikschool.com oraz w infografice

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Strach jest zaraźliwy. Psycholog: zanim zaczniesz tłumaczyć dziecku świat, przepracuj swoje lęki

B JAK BEZPIECZEŃSTWO, B JAK BELLA BABY HAPPY PANTS

0 0Dom najbezpieczniejszym miejscem? To mit – zobacz, ile zagrożeń czyha na twoje dziecko
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"