"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę". Czyli idealna wyprawka dla przedszkolaka i małego ucznia

Fot. Materiały prasowe
"Namalują domek, i na płocie kota, i wesołe słonko na pochmurne dni! A gdy w kosmos lecieć przyjdzie mi ochota, prawdziwą rakietę namalują mi!"- śpiewały Fasolki. A kto nie wierzy w to, jak ważne są dobre i fajne kredki, chyba nigdy nie rysował z maluchem!

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim równie wielkie (często pierwsze) przygotowania. Tak naprawdę nie wiadomo, czy bardziej podekscytowani są rodzice czy dzieci, ale warto ten czas poświęcić na zacieśnienie więzi i miłe wyprawkowe zakupy.

Artystyczna wyprawka, czyli must have w przedszkolu i szkole

W okresie wakacyjnym, gdy sklepy wypełniają się po brzegi zeszytami, kredkami i całym biuro-szkolnym "dobrem" warto zaufać specjalistom w swojej branży i wybrać sprawdzone produkty (szczególnie, jeśli nie chcemy kompletować wyprawki kilka razy w roku, gdy kredki się połamią, a plastelina zamieni w kolorowy "beton").
Zaczynamy od krótkiej listy, co będzie potrzebne:
1. Kredki Bambino - wielopokoleniowe i sprawdzone, przedszkolny król wśród kredek.
2. Kredki w oprawie drewnianej - marka Bambino proponuje grube kredki w oprawie drewnianej, które wykonane są z glinki kaolinowej i charakteryzują się wyjątkowo intensywnymi i nasyconymi kolorami. Ich ogromną zaletą jest doskonałe krycie, dzięki czemu mały artysta mniej się męczy przenosząc swoje myśli na papier. Kredki są odpowiednio wyważone i idealnie dopasowują się do małej dłoni dziecka.
3. Plastelina - najważniejsze, żeby była plastyczna. Na nic zda się oszczędność złotówki, gdy okaże się, że sami z trudem nie możemy rozgnieść masy i formować jej w dowolne kształty. Ta dobra jest przyjazna małym rączkom i co najważniejsze nie wysycha na powietrzu - tak! można się nią bawić wiele razy.
4. Farby plakatowe - na co zwrócić uwagę? Farby powinny mieć intensywne barwy i dobrze rozprowadzać się na różnych powierzchniach (np. na papierze, kartonie, drewnie, ceramice, kamieniu). Marka Bambino proponuje dodatkowo farby w świetnych kolorach (z brokatem, fluorescencyjne, złotą, srebrną, cielistą) - złota farba to jest coś! Uwierzcie, to naprawdę cieszy dzieci!

5. Blok rysunkowy z białymi kartkami - nie zastąpicie go papierem do kserokopiarek, jest grubszy i w kontakcie z farbami nie zamienia się w papierową papkę (a na początku przygody z malarstwem woda leje się strumieniami).
6. Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami - bo życie musi być kolorowe! Idealny do rysowania, wycinanek czy innych dekoracji plastycznych.
7. Zeszyt papierów kolorowych - dobrze gdy papier jest nabłyszczany, wtedy dzielnie znosi spore porcje kleju ;) no i jak pięknie wygląda.
8. Blok techniczny – blok o podwyższonej gramaturze, idealny do rysowania, kreślenia za pomocą tuszu czy ołówka, a także do tworzenia różnego rodzaju wycinanek, modeli czy kartek okolicznościowych.
9. Akcesoria: klej w sztyfcie, nożyczki (dla maluchów tylko te bezpieczne z okrągłymi zakończeniami), ołówek, temperówka, pędzelki, kubeczek do malowania (warto kupić taki z blokadą przypadkowego rozlewania wody), teczka na arcydzieła.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupów?
Tu dobrej podpowiedzi udziela rodzicom Bambino:

Szeroka gama kolorów, funkcjonalne opakowanie, stosowna konsystencja produktów plastycznych stwarzają pole do działania małemu artyście. Rozwój zdolności plastycznych nie powinien być tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością dla dziecka. Aby nasz maluch z radością chciał podejmować aktywności plastyczne, musimy zapewnić mu właściwe narzędzia, tj. takie produkty plastyczne, dzięki którym bez problemu będzie mógł odtwarzać otaczającą go rzeczywistość czy przenieść się w świat wyobraźni.

Skorzystajcie z naszej listy i ruszajcie na zakupy! Pamiętajcie, pozwólcie dziecku wybrać motyw graficzny czy kolor opakowania produktu - wtedy będzie jeszcze bardziej ekscytująco!
Wszystkie produkty Bambino bez trudu znajdziecie w sklepach papierniczych, internetowych, księgarniach, sklepach internetowych i sieciach handlowych w całym kraju.


Zostań fanem Bambino na Facebooku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE