Wakacje z niemowlakiem nie muszą być uciążliwe. Jak dobrze się bawić?

Fot. 123RF
Ulubionym miejscem dzieci na spędzanie czasu w trakcie lata są wszystkie miejsca nad wodą. Większe dzieci szybko same wynajdą sobie zabawę, wystarczy im piasek, kamyki, muszelki, gałęzie i łopatka. Dla maluszków warto zabrać ze sobą dodatkowe zabawki, szczególnie kąpielowe.

Zabawki kąpielowe są przydatne nie tylko podczas wieczornej kąpieli, ale również nad jeziorem, morzem czy na basenie. Dzięki temu, że mają one przeróżne wzory można wymyślić wiele zabaw. Rybki i inne morskie zwierzęta pozwalają na przeniesienie się do podwodnego świata.
Możemy wykopać dziecku mały brodzik lub rozstawić basenik, w którym będzie bawiło się zabawkami. Podczas odpoczynku na kocyku można stworzyć małe safari, układając lwy, słonie, hipopotamy czy krokodyle. Podczas zabawy zabawkami kąpielowymi ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Zabawki kąpielowe stymulują rozwój wyobraźni oraz umiejętności manualnych dziecka, a także umożliwiają dziecku obserwację zachowania przedmiotów w wodzie. Oprócz tego, że zabawki pływają to również po napełnieniu wodą „plują”, sprawiając dziecku jeszcze większą frajdę.

Niestety zabawki są dosyć małe i często się gubią. Zaradzić temu może pojemnik na zabawki kąpielowe, który w trakcie zabawy umila dziecku czas, umożliwiając wyławianie zwierzątek, przelewanie wody. Natomiast po zabawie rodzic może wyłowione zabawki powiesić do wyschnięcia na dołączonej do zestawu przyssawce. Zabawki będą nie tylko suche, ale również pozostaną w jednym miejscu, przez co się nie zgubią.
Ciekawym produktem, który można używać zarówno w wannie, jak i na basenie są puzzle kąpielowe. Są one wykonane z miękkiej pianki, która pod wpływem wody przykleja się do gładkich powierzchni. Ciekawe kształty z pewnością zwrócą jego uwagę na dłużej. Do basenu można wrzucić również wszelkiego rodzaju książeczki i kostki edukacyjne, dzięki którym dziecko nie tylko spędzi mile czas, ale również nauczy się rozpoznawać kształty i sylwetki. W książeczkach znajduje się element piszczący, który zachęci do poznawania zabawki oraz rozwinie zdolności manualne.

Oczywiście podczas wakacji nie możemy zapomnieć o zabawkach dmuchanych. Doskonale sprawdzają się zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Walec edukacyjny sprawdza się jako pomoc przy pierwszych próbach raczkowania i chodzenia. Intensywne kolory i grzechoczące kuleczki, które pozwalają na zabawę z przemieszczaniem się kulek do kolejnej komory z pewnością zaciekawią maleństwo. Jest on wykonany z trwałych i bezpiecznych materiałów, więc na pewno w wodzie nic mu się nie stanie.


Wakacje z niemowlakiem nie muszą być uciążliwe. Wystarczy dobrać odpowiednie zabawki i puścić wodze fantazji. Dziecko na pewno będzie zadowolone, a jak dobrze wiemy – szczęśliwe dziecko to również szczęśliwi rodzice.

Chcesz się dowiedzieć o Nas więcej? Zobacz!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE