Handmade – co robić, by zarobić i pracować w domu? Sprawdź, czy to co potrafisz, może być sposobem na biznes

Fot. Pixbay/[url=http://pixabay.com/pl/dziewczyna-dziecko-r%C4%99ce-jaj-791240/]Kaboompics[/url] / [url= http://pixabay.com/pl/service/terms/#download_terms]CC O[/url]/ Rękodzieło wraca do łask i coraz częściej jest sposobem na biznes
Fot. Pixbay/Kaboompics / CC O/ Rękodzieło wraca do łask i coraz częściej jest sposobem na biznes
Rękodzieło cieszy się coraz większą popularnością. Po pierwsze dlatego, że produkty robione własnoręczenie są oryginalne, nie znajdziemy dwóch tych samych egzemplarzy. Po drugie: bo kupujący wiedzą, ile pracy trzeba włożyć w stworzenie jednej rzeczy. Po trzecie: bo są tworzone z pasją, która stała się sposobem na biznes.

Oglądacie czasami biżuterię, albo pięknie wyszywane obrusy, mogą też być urocze patchworki i myślicie – "kurcze, ja bym to poprawiła, to połączyła inaczej, a tamto jeszcze dodała". Podziwiacie pracę, na której się znacie. Tyle tylko, że pasja lub zajęcie często nazywane „sposobem na nudę” w waszym mniemaniu nie może być sposobem na zarabianie? A dlaczego nie? Do pracy wcale nie trzeba wychodzić z domu codziennie o siódmej, nie trzeba robić rzeczy, które niekoniecznie robić lubimy. Dlaczego nie zarabiać na czymś, co sprawia nam przyjemność?

1. Biżuteria
Lubisz błyskotki, swoim przyjaciółkom i rodzinie na wszelkie okazje robisz kolczyki, bransoletki lub korale, którymi zachwycają się wszyscy wokół? Czasami pytają: - Słuchaj zrobiłabyś mojej teściowej, nie wiem, co na urodziny jej kupić, a Twoje kolczyki tak się jej podobały… Myślisz – bez przesady, może i ładne, ale żeby od razu na prezent dla obcej osoby?
2. Druty i szydełka
Dla mnie zupełnie obca materia (do igieł i nitek mam dwie lewe ręce), ale także znam kobiety, które cuda potrafią tworzyć na drutach. I nie mówię tylko o fantastycznych czapkach dla dzieci, kompletach z szalikami i rękawiczkami w najmodniejszych kolorach i kształtach i obrusach w przypadku szydełek. Są to także torby, zabawki (świetne maskotki), poszewki na poduszki, a nawet rzeczy do przechowywania, które stają się dekoracją domu czy mieszkania. Tak na marginesie, to w wełniane ubranka ludzie ubierają obecnie także psy – tak tylko podpowiadam.
3. Szycie i ubrania
Nadal daleki mi temat i zazdroszczę talentu tym kobietom, które z kawałka materiału potrafią stworzyć niepowtarzalne rzeczy. Mogą to być ciuszki dla dzieci, ale także propozycje dla dorosłych z propozycją szycia ubrań na miarę. Nie samo szycie może być sposobem na zarabianie, może się okazać, że jesteś świetna w przystrajaniu rzeczy. Tworzone są niepowtarzalne egzemplarze często poszukiwane w przypadku wyjątkowych prezentów.
4. Elementy dekoracyjne
Szerokie pojęcie, a możliwości jeszcze więcej. Możesz przygotowywać ramki do zdjęć, ręcznie malowane kubki, czy szkło - karafaki. Poza tym mogą to być wyjątkowe poduszki – zarówno w kształtach, jak i kolorach. Pomysłem na biznes może okazać się chociażby tworzenie osłonek na dzbanki z herbatą, na wino. Czytałam kiedyś o pudełkach na chusteczki higieniczne. Rozejrzyj się po swoim mieszkaniu. Ile z rzeczy, które są w zasięgu twojego wzroku zrobiłaś sama? I oto gotowa odpowiedź. Pomyśl, czy nie warto spróbować wyjść z domu ze swoim talentem i umiejętnościami ?
5. Papier
Tu też ciężko o jedną kategorię, ale przede wszystkim trzeba podkreślić, że wielkim powodzeniem obecnie cieszy się scrapbooking. Produkty, które wychodzą z rąk niezwykle zdolnych osób bywają jak małe dzieła sztuki. Są to kartki okolicznościowe, ramki, albumy do zdjęć, kalendarze – możliwości jest tyle, ile właściwie pomysłów twórcy.
Kiedy już wiesz, na czym mogłabyś zarabiać, masz poczucie, że twój pomysł będzie się wyróżniał na tle innych ofert rękodzielniczych, to przeczytaj, jak się do tego zabrać:

1.Na początek zacznij rozprowadzać swoje produkty wśród znajomych, wypracuj optymalną cenę swoich dzieł, która pozwoli tobie osiągać zyski. Oceń, ile jesteś w stanie rzeczy wyrobić w miesiącu, za jaką kwotę sprzedać, by na początek wystarczyło na koszty stałe (to już będzie sukces).

2. Pomyśl o założeniu własnej działalności, przez dwa lata będziesz płacić tak zwany mały ZUS, jest to bardzo duża pomoc dla przedsiębiorców rozpoczynających swój biznes. Przez dwa lata jesteś w stanie ocenić, jak rozwija się twoja firma.

3.Zgłoś się do PUP. Tu możesz otrzymać dotację na swój biznes, porozmawiaj z osobą kompetentną. Pytaj i rozwiewaj swoje wątpliwości.

4.Porozmawiaj z księgowym o możliwościach księgowania swoich przychodów, to bardzo ważna decyzja, gdyż od niej będą zależeć twoje zyski.

5.Stwórz w sieci galerię swoich produktów, możesz zacząć od założenia bloga na bezpłatnej domenie, gdzie będziesz prezentować swoje prace. Udzielaj się na innych pokrewnych stronach, tak, byś zostać dostrzeżoną. Nic samo się nie zrobi.

6. Inną opcją zatrudnienia są w przypadku rękodzielników spółdzielnia pracy. To dobrowolne zrzeszenie kilkunastu osób, ich minimalna liczba to 10. Zrzeszenia takie prowadzą w interesie swoich członków nieograniczoną działalność gospodarczą. Mogą tworzyć też m.in. fundacje, spółki oraz przystępować do związków, a także doi organizacji pozarządowych. Podaję jako opcję do rozważnie, zwłaszcza, że rękodzielnicy często skupiają się chociażby w ramach jednej strony www.


7.Nim stworzysz swoją własną stronę internetowa możesz klientów zapoznać ze swoją ofertą chociażby tworząc swój sklepik na popularnych stronach: Pakamera.pl, DecoBazzar.com, DaWanda.com

8.Sprzedaż produktów własnoręcznie wykonanych docelowo najczęściej odbywa się w sieci. Warto zwrócić uwagę, że dzięki Internetowi łatwiej dotrzeć do zagranicznych klientów. Warto zatem rozważyć z czasem zainwestowanie w anglojęzyczną wersję swojej strony www.

9.Kupujący z zagranicy z czasem mogą stanowić większość twoich klientów. Zadbaj o ten rynek i wystawiaj swoje wyroby w zagranicznych internetowych galeriach z rękodziełem, np. na Etsy.com.

Powodzenia!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE