Jak kupić sportowe buty dla dziecka? Przede wszystkim nie oszczędzając na jakości i wykończeniu

Fot. Materiały prasowe
Dziecięce stopy są bardzo wrażliwe na obtarcia i urazy. Ich skóra wymaga wentylacji i naturalnych materiałów, które dobrze odprowadzają nadmiar wilgoci. Jednak gdzie szukać takich butów?

Przede wszystkim nie łudźmy się, że kupimy buty sportowe dla dziecka tanio. Dobry but, wykonany z porządnych materiałów, odpowiednio wyprofilowany i dopasowany do małej stopy, musi kosztować. W związku z tym, że sportowe obuwie jest zakupem obciążającym domowy budżet, to warto dobrze przemyśleć zakupy.
Jedną z najbardziej znanych marek obuwia sportowego jest New Balance. To firma założona w 1906 roku w Bostonie, a więc charakteryzuje ją, poza aspektem modowym, także bogate doświadczenie gromadzone przez prawie sto lat. Jej założycielem był Williama J. Riley.
Firma New Balance

Wizją założyciela była poprawa komfortu pracy robotników, którzy przez całe dnie nosili niewygodne buty. Pierwszymi produktami firmy były specjalne wkładki do butów, które umiejscawiało się pod łukiem stopy – tak zwane arch supports.

Równowaga i wygoda
Wkładki, miały kształt trójkąta i dawały trzy punkty podparcia stopie w celu zwiększenia wygody i poczucia równowagi. Z czasem ewoluowały i powstały nowe, odkształcające się i dopasowujące do stopy użytkownika.
Firma New Balance

Pierwsze poważne buty do biegania New Balance wyprodukował w roku 1938 dla lokalnego klubu sportowego Boston Brown Bag Harriers. Riley był pewien, że jego buty z kangurzej skóry zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Na metce z ceną widniała informacja o gwarantowanym zwrocie pieniędzy w razie niespełnienia oczekiwań.

Dzieci są wymagającymi użytkownikami butów. Kompletnie o nie nie dbają, co oznacza, że materiał, z którego są wykonane musi być odporny na wodę, piasek, brud i błoto.
Dzieci biegają, skaczą, kopią piłkę, a każda z tych czynności obciąża but i nadwyręża jego wytrzymałość. Dlatego pamiętajmy, żeby przed zakupem dokładnie przeczytać z jakich materiałów są wykonane buty i czy na pewno dobrze zniosą ciężkie warunki.

Dopasowanie i design
Stopa małego sportowca jest niezwykle wrażliwa na wszelkie otarcia i odciski. Buty dziecięce nie mogą powodować, że dziecko będzie miało poranione stopy. Pamiętajmy, żeby but dobrze przylegał, ale nie ściskał. Żeby nie był za luźny, ale też zbyt dopasowany. Niestety musimy znaleźć jakieś pośrednie rozwiązanie. New Balance proponuje dla najmłodszych buty szyte na miarę małego rozrabiaki.
Buty są wykonane z wytrzymałych materiałów, są odpowiednio wyprofilowane, mają wkładkę, która pomaga utrzymać poprawną postawę ciała i równowagę. Dzięki temu stopa nie męczy się w bucie.

Równie ważna jest wentylacja wewnątrz buta, ponieważ dziecięce stopy pocą się bardziej niż u dorosłego. Aby zminimalizować ryzyko chorób, odparzeń lub po prostu nieprzyjemnego zapachu, należy kupić obuwie, które jest zrobione z odpowiedniego materiału wentylującego i odprowadzającego wilgoć z buta. Sztuczne i sztywne materiały nie zapewnią maluchowi tego komfortu.
Nie wspominając o aspekcie modowy, ponieważ New Balance nie musimy nikomu przedstawiać, a już na pewno nie dzieciom. To jedna z najmodniejszych i najchętniej noszonych marek obuwia sportowego. Dzieci ją uwielbiają. Mogą dowolnie dobierać kolorystykę butów, ponieważ firma ma wyjątkowo bogatą ofertę, w której każdy odnajdzie coś dla siebie. I rodzic i dziecko.


Szczegóły znajdziecie na stronie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE