Niezbędnik przyszłej mamy. Czyli czego każda kobieta powinna się nauczyć, nim jej dziecko przyjdzie na świat

Fot. Pixabay/ [url=http://pixabay.com/pl/w-ci%C4%85%C5%BCy-masa%C5%BCu-brzuszka-serce-244662/]tasha[/url] / [url= http://pixabay.com/pl/service/terms/#download_terms]CC O[/url] Czego najlepiej nauczyć się jeszcze przed porodem
Fot. Pixabay/ tasha / CC O Czego najlepiej nauczyć się jeszcze przed porodem
Na naukę nigdy nie jest za późno, więc z niezbędnika, a przynajmniej z niektórych jego punktów mogą skorzystać mamy z doświadczeniem, których zdobytą już wiedzę należałoby uzupełnić drobnymi szczegółami

Bycie mamą, jak wszyscy wiemy to ciężka praca, wiele wyrzeczeń i mnóstwo radości. Aby jednak radości i szczęścia było zdecydowanie więcej niż łez i rwania włosów z głowy zerknij, jak przygotować się na bycie mamą.

1. Nie wysypiaj się
Jeśli planujesz dziecko, albo jesteś w ciąży (nawet lepiej) nastaw sobie budzik, który będzie cię budził co dwie godziny przez całą noc. I nie odsypiaj w dzień. Wstań, idź do pracy, zrób zakupy, posprzątaj mieszkanie lub wyjdź na długi spacer. Jest szansa, że jak przyzwyczaisz organizm do zmęczenia to łatwiej będzie ci funkcjonować jako zombi z maluchem na rękach.

2. Ręka na temblak
Unieruchom jedną rękę. Można położyć ją na temblak lub przywiązać poduszkę. Wszystko co dotychczas robiłaś, rób tylko jedną ręką. Obiad, wyciąganie i wieszanie prania, odkurzanie, a nawet zrobienie makijażu, czy depilacja nóg.

3. Wypchaj stanik woreczkami z wodą
Mało komfortowe, ale ułatwia późniejsze funkcjonowanie w koszulkach mokrych od mleka. Będziesz ostrożniejsza, przyzwyczaisz się do większych i pełnych piersi i w efekcie szybciej będziesz wyczuwać, kiedy twój t-shirt zacznie robić się mokry.

4. Kołysz się
Kiedy siedzi, albo stoisz kołysz się. Do przodu, do tyłu, na boki. Może nie wygląda to na zbyt normalne zachowanie, ale zapewniam cię, że wzmocni twoje mięśnie grzbietu, a co więcej przyzwyczai twoje ciało do nieustannego bujania.

5. Proś o pomoc
To ważne, jeśli nie najważniejsze. Naucz się prosić o pomoc. Możesz zadzwonić do mamy lub teściowej, żeby zrobiły ci zakupy. Poproś sąsiadkę, żeby wyprowadziła psa. Zadzwoń do przyjaciółki, żeby przypilnowała gotującą się zupę u ciebie w domu, a ty w tym czasie wyskocz do kosmetyczki. Im szybciej nauczysz się prosić, tym później będzie łatwiej korzystać z pomocy.

6. Mów o zmęczeniu
Niech się wszyscy wokół przyzwyczajają, że bywasz zmęczona. Mów partnerowi, że nie masz siły zrobić kolacji. Dzwoń do koleżanki, że nie upieczesz dla niej ciasta na imprezę, bo chce ci się spać. Teściowej powiedz, żeby sama sobie zrobiła kawę, gdy zjawi się z wizytą, bo ciebie bolą nogi/głowa/ręce. Uwierz, jak urodzisz, nigdy nie usłyszysz: - No wiesz, jedno dziecko i ty taka zmęczona?!?

7. Przytyj
Najlepiej już przed ciążą, wówczas po porodzie nie będziesz spotykać się z komentarzami typu: - No wiesz, ale moja kumpela dwa miesiące po porodzie wchodziła w dżinsy sprzed ciąży! Ty też w nie wchodzisz, a że dwa rozmiary większe, niż miało to miejsce wcześniej –kto to będzie po roku pamiętał.

8. Bo tak
To ważne słowa w życiu mamy. Nie musisz się tłumaczyć dlczego dziecko nie ma czapeczki, czemu ma tylko kocyk w wózku, dlaczego nie dajesz mu jeszcze herbatki do picia. Ty jesteś mamą i wiesz, co jest dobre dla twojego dziecka i wcale nie musisz się z tego tłumaczyć. Rzucone: - Bo tak, wystarczy

9. Przytulaj
Znajdź misia lub inną maskotkę z dzieciństwa. Taką ukochaną z którą zasypiałaś i budziłaś się, a później przemycałaś w plecaku na wycieczki szkolne. I noś ją przy sobie, tul i głaszcz, możesz przemawiać spokojnym i czułym głosem, a nawet śpiewać kołysanki. Nie odkładaj na zbyt długo. To uczy cierpliwości i samoorganizacji. Pamiętaj – miś nie płacze.

10. Kocham cię
Naucz się tego mówić. Mów pani w sklepie, kiedy wybierze dla ciebie najlepsze pomidory, mów kierowcy autobusu, który na ciebie poczeka, mów partnerowi, kiedy tylko możesz i teściowej, nawet jak nic dla ciebie nie zrobi. Kochaj i mów, że kochasz. Za chwilę pojawi się człowiek, które na twoje „kocham cię” będzie czekał każdego dnia, bez względu na to, co zrobi i kim będzie w przyszłości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE