Planowanie wyjazdu, pakowanie, szukanie hotelu. Jak przeżyć wakacje marzeń?

Fot. Pixabay / [url=http://pixabay.com/en/beach-child-playing-sand-solitary-683940/]skeeze[/url] / [url=http://pixabay.com/en/service/terms/#download_terms]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / skeeze / CC0 Public Domain
Powoli wkraczamy w okres wakacyjny. Czas wyjazdów jest dla rodzin dość trudny. Planowanie podróży, pakowanie i szukanie odpowiedniego hotelu. Co zrobić żeby to były wakacje marzeń?

Odpowiedź jest prosta - wyjechać w takie miejsce, gdzie jest ciepło i bezpiecznie. Może do Grecji? Zaplanuj wakacje z Grecos Holidays! To sprawdzona i doświadczona firma, którą zaufaniem obdarzyło już ponad 450 000 klientów.
Grecos

Wiarygodny partner w podróży jest równie ważny jak wybór ulubionego miejsca wypoczynku czy hotelu. Dopiero wtedy można w pełni cieszyć się tak wyczekiwanym czasem relaksu i zabawy!

Nasz zespół tworzą ludzie związani z polską turystyką od blisko 20 lat. Znamy Państwa oczekiwania i wiemy jak je zaspokoić. Dynamiczny rozwój naszej firmy w ostatnich latach, a w szczególności Państwa zaufanie utwierdza nas w przekonaniu, ze podążamy w dobrym kierunku. Mamy aż 18 greckich kierunków, 200 hoteli i aż 40 klubów animacyjnych w Grecji.

O czym pamiętać planując rodzinne wakacje?

Temperatura i filtr
Pierwsza i najważniejsza sprawa, o której powinniśmy pomyśleć przed wyjazdem to klimat panujący na miejscu. Małe dzieci źle znoszą wysokie temperatury i ostre słońce. Poza kiepskim samopoczuciem, są narażone na poparzenia lub udar słoneczny.

Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to by średnia temperatura oscylowała w granicach 25-30 stopni. Nie możemy też zapominać o odpowiednim filtrze do opalania, dla najmłodszych plażowiczów wskazane są takie, które mają wysoki filtr np. 50.

Niemowlę musi mieć zapewniony cień na plaży. Nie powinno także przebywać na słońcu w godzinach najostrzejszego słońca. Jeśli decydujemy się na wyjście na plażę, róbmy to raczej w godzinach porannych lub popołudniowych. Dzieci w tym czasie lepiej zniosą ciepło, a między plażowaniem mogą się przespać.

Warto pomyśleć o tym w jaki sposób zapewnimy dziecku cień. Po pierwsze zadbajmy o jego nakrycie głowy, które ochroni je przed słońcem. Po drugie pomyślmy o okularach przeciwsłonecznych, których zadaniem jest osłanianie oczu. Siatkówka dzieci nie jest jeszcze dobrze wykształcona i przepuszcza dużo promieniowania. Dlatego to niezwykle ważne, żeby dobrać odpowiednie i wygodne okulary.
Namiot, czapka i buty
Na plażę warto zabrać niewielki namiot. Na spacerach dobrze sprawdzi się wózek typu parasolka, z budką osłaniającą przed słońcem. Wózek przyda się także jako miejsce na krótką drzemkę i z powodzeniem zastąpi krzesełko do karmienia. Dla malutkich dzieci przydatnym gadżetem jest chusta do noszenia. Zajmuje niewiele miejsca, a może okazać się niezwykle pomocna, gdy odległość hotelu od morza jest duża.


Warto zwrócić uwagę również na rodzaj plaży. Czy jest ona kamienista, czy piaszczysta. W zależności od tego powinniśmy dokładnie przemyśleć na czym położymy dziecko. Jeśli mamy do czynienia z plażą kamienistą, to dobrze jest zainwestować w dmuchany materac lub grubą karimatę.

Powinniśmy także pomyśleć nad odpowiednim obuwiem dla dziecka. Dość wygodne i funkcjonalne są gumowe buty, dostępne w zasadzie w każdym sklepie. Ochronią stopy malucha przed kamieniami i gorącym piaskiem. Świetnie sprawdzą się także jako obuwie do wody, ponieważ zabezpieczą nogę dziecka przed skaleczeniem.

Jedzenie
Jeśli jedziemy na wakacje z dzieckiem karmionym mlekiem, pamiętajmy o zabraniu dwóch butelek. Dla starszych dzieci zabierzmy owoce i przekąski. Bezwzględnie pamiętajmy o wodzie. W trakcie wysokich temperatur dzieci i dorośli powinni pić więcej wody niż na co dzień.
Przewijak
Pamiętajmy także żeby zabrać zestaw do przewijania. Ponieważ plaża jest miejscem mało higienicznym, to należy się skupić na tym, aby ograniczyć ryzyko dostania się piasku do pieluszki dziecka. Dobrze jest także zaopatrzyć się w puder i krem przeciw odparzeniom, na które maluch w okresie letnim jest wyjątkowo narażony.

Na co zwrócić uwagę wybierając się na rodzinne wakacje?


Hotel rodzinny - czyli taki, który jest przygotowany dla rodzin z dziećmi. Pokoje powinny mieć możliwość dostawienia łóżeczka. Ważne jest także wyposażenie np. czajnik do podgrzania wody na mleko.

Atrakcje dla dzieci - plac zabaw, baseny, sale zabaw dla dzieci.

Animacje i rozrywka

Położenie hotelu - odległość od plaży, czy sklepu.

Menu dla dzieci

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE