Jak ochronić dziecięce oczy przed słońcem? 5 najważniejszych zasad kupowania okularów przeciwsłonecznych

Fot. Materiały prasowe Real Kids Shades
Zaczyna się okres letni. Słońce świeci mocniej i intensywniej, a dzieci coraz więcej czasu będą spędzać na zewnątrz. Ich oczy są bardziej, niż dorosłych, narażone na szkodliwe działanie promieniowania UV. Czy wiesz jak zabezpieczyć oczy dziecka?

Oczy dziecka kształtują się dość długo i dopiero w wieku 12-15 lat, są w stanie przefiltrować promienie UV. Soczewka malucha jest bardzo przeźroczysta i przepuszcza większość szkodliwego promieniowania, które w ten sposób dociera do siatkówki i rogówki. Może to powodować odczyn alergiczny, zapalenie siatkówki lub rogówki. Jak zapobiegać takim chorobom? To całkiem proste, wystarczą dobre okulary przeciwsłoneczne.

Zacznijmy od tego, że zaleca się aby dziecko do pierwszego roku życia nie przebywało na intensywnym słońcu. Dlatego spacery powinny odbywać się w godzinach porannych lub popołudniowych. Zakładajmy maluchom czapki z daszkiem lub kapelusze, chroniące przed promieniami słońca skierowanymi bezpośrednio na twarz.

U starszych dzieci warto zainwestować w okulary przeciwsłoneczne. Upewnijmy się, czy faktycznie zatrzymują szkodliwe promieniowanie UV-A i UV-B. To informacja, którą daje nam faktor filtra szkieł.
Po pierwsze filtr UV
Okulary dla dzieci powinny mieć filtr UV400, który zatrzymuje 100% promieniowania. Jednak sama naklejka na okularach to za mało! Przed zakupem sprawdźmy, czy producent okularów ma odpowiedni certyfikat lub wyniki badań potwierdzające wartość filtra UV.


Po drugie odpowiednie szkła
Dobre szkła wykonane są z nietłukących się, odpornych na strzaskanie materiałów, np. z poliwęglanu. Warto również zwrócić uwagę, w którą stronę wyjmuje się szkła, ponieważ te wpadające do wewnątrz, tj. w kierunku oka, stanowią potencjalne niebezpieczeństwo.

Po trzecie porządne oprawki
Wygodne oprawki, to nie wszystko. Powinny być dobre jakościowo, dlatego zwróćmy uwagę na ich wykonanie, materiał i kształt. Dopasowane oprawki sprawią, że okulary będą dobrze przylegać do głowy, chroniąc oczy przed bocznymi promieniami słonecznymi. Dziecięce okulary mają ciężkie życie. Ich żywotność przedłużą giętkie i wytrzymałe materiały.
Okulary często trafiają do buzi dzieci dlatego materiały, z których wykonane są oprawki nie mogą więc zawierać szkodliwych substancji, np. BPA – bis fenol A, który jest szkodliwy dla zdrowia. Warto zwrócić uwagę na okulary Real Kids Shades. Są one wykonane z elastycznych i nietoksycznych materiałów.

Po czwarte wygoda
Warto zwrócić uwagę na rozmiar okularów, mamy wówczas większą szansę, że będą one dobrze dopasowane i nie będą spadać. Dla najmłodszych oraz aktywnych dzieci sprawdzą się okulary z neoprenową opaską lub elastycznym paskiem, które zabezpieczają okulary przed zsuwaniem się z głowy. Oba rozwiązania znajdziemy w ofercie okularów Real Kids Shades.
Po piąte postaw na sprawdzoną markę
Real Kids Shades jest liderem w dziedzinie ochrony przeciwsłonecznej. Od 2002 roku projektuje i tworzy okulary specjalnie dla dzieci, uwzględniając ich specyficzne potrzeby i oczekiwania. Okulary produkowane są z najwyższej jakości materiałów, dla zapewnienia 100 procentowej ochrony przed promieniowanie UV-A, UV-B, UV-C.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE