6 produktów ułatwiających życie rodziców i zapewniające dziecku komfort

Fot. Flickr / [url=https://www.flickr.com/photos/oakleyoriginals/8479540406]OakleyOriginals[/url] / [url=https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/]CC BY[/url]
Fot. Flickr / OakleyOriginals / CC BY
Żyjemy w czasach, w których urządzenia ułatwiające rodzicielstwo nie są żadną nowością. Wystarczy tylko dobrze poszukać, żeby i dziecku i rodzicom było na co dzień wygodniej oraz łatwiej. Foteliki, wózki, smoczki, butelki itd. Jest tego dość sporo, ale które są najlepsze?

1. Mata interaktywna
Taf Toys Mały Odkrywca to jedna z takich zabawek, które wspomagają rozwój dziecka i dają rodzicom chwilę wytchnienia. Mata pobudza rozwój zdolności motorycznych oraz stymuluje zmysły malucha.

Jest stworzona z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów, które są odpowiednie dla wrażliwej skóry niemowlaka. Mata posiada 4 zawieszki wykonane z pluszu, rybkę z gryzakiem, a nawet grającą piłeczkę. Takie elementy zabawki wymuszają na dziecku ruch i rozwijają jego zdolności motoryczne. Dziecko się bawi i uczy, a rodzic ma chwilę wytchnienia.
2. Odpowiednie smoczki do butelek
Wybór smoczka do butelki nie jest wcale taki prosty. Dzieci często protestują i nie chcą przejść z karmienia piersią na karmienie sztuczne. Na rynku dostępne są różne kształty smoczków. Zdecydowanie najlepszymi dla początkującego butelkowicza są Tommee Tippee z serii Closer to Nature. Mają szeroki smoczek, z delikatnego silikonu. Ich kształt pobudza u dziecka odruch ssania, wydłużając się i napinając.

Jednym z plusów tego smoczka jest zawór antykolkowy easi-vent, który zmniejsza ryzyko powstawania pęcherzy powietrza powodujących kolki. Jeden ze smoczków, który zamiast tradycyjnej dziurki ma nacięcie w kształcie krzyżyka to smoczek wieloprzepływowy. Takie rozwiązanie pozwała na picie zarówno płynnego, jak i zagęszczonego mleka już od urodzenia, gdyż otwór smoczka powiększa się w zależności od siły ssania dziecka.
3. Panel do samochodu
Podróż z dzieckiem, zwłaszcza w długie wakacyjne trasy, to nie lada wyzwanie. Duża ilość zabawek w aucie wcale nie zapewnia spokojnej podróży. Jednak jest rozwiązanie! Taf Toys Interaktywny panel do samochodu Kooky. To urządzenie dla maluchów, które jeżdżą jeszcze tyłem do kierunku jazdy.

Kolorowa, wykonana z przyjemnych i miękkich materiałów zabawka, zawiera elementy, które szeleszczą lub grzechoczą. Dziecko może dowolnie próbować i testować maskotki Kooky, ptaszka i lusterko. Takie zabawki pobudzają rozwój motoryczny dziecka, poprzez angażowanie go w chwytanie i łapanie przedmiotów oraz zapewnia zabawę podczas podróży, gdy mama kieruje.
4. Wielozadaniowy wózek
Na rynku mamy niezliczone ilości modeli wózków. Jeden z najnowszych wózków na rynku Wózek Britax GO NEXT, przeznaczony dla dzieci do 17 kg.


Składa się z dwóch części, spacerówki i gondoli. Ta pierwsza ma dość szerokie siedzisko - dzięki temu zmieści się też ukochana maskotka dziecka, regulowany podnóżek w 3 pozycjach - wózek rośnie z dzieckiem i możemy go dopasować do wzrostu malucha.

Wózek składa się łatwo i szybko. Bez problemu mieści się do bagażnika samochodu. Prowadzi się go bardzo łatwo i wygodnie, dzięki pompowanym tylnym kołom i obrotowym przednim. Rewelacyjna amortyzacja daje wrażenie jakby wózek „płynął” po nierównym terenie.
5. Funkcjonalny fotelik
Fotelik Römer Dualfix, przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 4 roku życia, ważących nie więcej niż 18kg. Posiada funkcję obracania, która daje możliwość zmiany położenia fotelika bez jego ponownego mocowania. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest także opcja przekręcania fotelika na bok, umożliwiająca swobodne wyjęcia dziecka z samochodu bez zbędnego wysiłku.

Römer stawia jednak przede wszystkim na bezpieczeństwo małego pasażera. Dzieci do 9 kg, muszą być przewożone tyłem do kierunku jazdy, dlatego fotelik ma głęboko wyściełane boczne osłony dla optymalnej ochrony w przypadku zderzenia bocznego, mocowanie ISOFIX oraz 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Fotelik Römer jest zakupem na lata, ponieważ posiada możliwość ustawienia wielu pozycji nachylenia i regulowania wysokości zagłówka oraz pasów bezpieczeństwa. Dzięki temu rośnie razem z dzieckiem.
6. Ergonomiczna butelka
Butelka Tommee Tippee “Colour my world” z serii Closer to Nature została zaprojektowana w różnych wariantach, zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Jej kształt pozwala dzieciom na swobodne trzymanie, ponieważ mieści się w małych rączkach bez problemu.

Butelka posiada zawór Easi-Vent™, który wspomaga jej odpowietrzanie. Nie zawiera także szkodliwego dla dzieci bisfenolu A. Poprzez materiał, z którego została wykonana doskonale imituje ruch matczynej piersi. Do butelki przewidziany jest smoczek przypominający swoim kształtem pierś, co niezwykle ułatwia naukę picia z butelki i odstawienie dziecka od karmienia naturalnego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE