Niewygodne ławki, twarde krzesła, niedopasowane biurka - szkolna rzeczywistość. Jak możemy ją zmienić?

Fot. USAG- Humphreys/Flickr http://bit.ly/1yyztsO/CC BY http://bit.ly/1mhaR6e
Niewygodne ławki, twarde krzesła, jednakowe biurka niedopasowane do wzrostu - tak wygląda szkolna rzeczywistość. Niestety nasze dzieci codziennie spotykają się z kiepskimi warunkami, które narażają je na bóle pleców, skrzywienia kręgosłupa i wady postawy. Czy mamy na to jakikolwiek wpływ?

Na szczęście mamy! Możemy zadbać o to, żeby w domu uczyć dzieci w jaki sposób poprawnie siedzieć, jak zadbać o prostą sylwetkę i wygodne miejsce do nauki. Dobrym rozwiązaniem jest także konsultacja z rehabilitantem lub fizjoterapeutą, który może wyjaśnić i pokazać w jaki sposób należy siedzieć i jakie ćwiczenia można wykonywać aby odciążyć kręgosłup.
Dziecko, które idzie do szkoły musi przyzwyczaić się do siedzenia przez praktycznie połowę dnia. Wyobraźmy sobie zatem jakie to duże obciążenie dla malucha.
prof. Erich Schmidt
Specjalista ds. ortopedii, producenta systemów mebli Moll

Najważniejsza jest wysokość blatu. Jeżeli będzie dostosowana do wzrostu dziecka, pozwoli mu tym samym zachować prawidłową postawę podczas pracy, czy zabawy przy biurku.

Kolejną rzeczą jest umeblowanie pokoju. A przede wszystkim biurko i oświetlenie. Warto zadbać o komfortowe warunki do nauki i meble, które będą rosły z dzieckiem. Zastanówmy się chwilę nad ich wyborem, ponieważ wiążą się ze sporym wydatkiem, a powinny nam służyć latami.

Bardzo ważna jest szerokość blatu i jego pojemność. Im więcej przestrzeni tym lepiej, ponieważ dziecko zmieści wszystkie niezbędne rzeczy i będzie mogło swobodnie oprzeć przedramiona. Następną ważną kwestią jest krzesło, które powinno być regulowane i stanowić wsparcie dla kręgosłupa.

Prawidłowa pozycja w czasie siedzenia


1. Stopy w całości dotykają podłogi
2. Łydka ułożona pionowo, a udo poziomo
3. Przedramiona oparte o blat
4. Głębokość siedziska powinna być ustawiona w taki sposób, aby uda nie stykały się z krawędzią
5. Oparcie krzesła ma za zadanie podpierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa

Meble z pasją

Firma Moll produkuje meble przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Regulowane krzesła, kolorowe akcesoria, lampki i biurka z możliwością dopasowania wysokości.
Produkty firmy Moll, to bardzo ciekawa propozycja dla rodziców. Poza świetnym, nowoczesny wyglądem, są one także funkcjonalne i starczają na lata. Dzięki możliwości regulacji poszczególnych części, świetnie sprawdzą się dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym, jak i gimnazjalnym. Jeśli zabraknie nam miejsca na biurku możemy zamontować na nim nadstawki, które pomieszczą wszystkie niezbędne przyrządy, kredki, długopisy i kartki.


Biurko posiada system regulacji nachylenia, które umożliwia swobodne dopasowanie blatu do odpowiedniej postawy dziecka. W szufladzie znajdziemy wydzielone miejsca, które spowodują, że nawet największy bałaganiarz nie będzie miał problemu z utrzymaniem porządku.
Moll to niemiecka firma zajmująca się produkcją ergonomicznych systemów biurkowych dla dzieci. Jej produkty można swobodnie dopasować do wzrostu i wieku użytkownika. W ofercie znajdziemy także lampki, krzesła i kontenery.

Dodatkowo są to meble przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla dzieci. A co najważniejsze przy zakupie dostajemy 5 lat gwarancji!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE