Mały krok dla rodzica, wielki skok dla dziecka. Dowiedz się jak kupić pierwsze buty dla malucha

Fot. STUDIO to08.net/Flickr http://bit.ly/1NiqxQL/CC BY http://bit.ly/1mhaR6e
Pierwsze kroki… Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym nasze maleństwo ruszy w świat na własnych nogach. Ten pierwszy krok, tak trudny dla dziecka, jest niezwykle wzruszający dla rodziców. Kończy się pewien etap, a nasze maleństwo jest gotowe, by samodzielnie poznawać otaczający go świat.

Wzruszamy się, nagrywamy, robimy zdjęcia. Chcemy zatrzymać te wspomnienia na długo, to przecież taki ważny moment. Pierwsze kroki to dla dziecka początek wędrówki, która będzie trwała całe życie. Ta wędrówka nie będzie prosta, ale może być wygodna, razem z butami firmy Old Soles, które można zamówić na www.sklep.oldsoles.pl

Wybór butów dla dziecka nie jest prosty. Są różne opinie na temat tego kiedy je kupić. Jedni mówią, że dla dziecka uczącego się chodzić nie ma lepszych butów jak gołe stopy. Inni, że już od początku maluchy powinny mieć dopasowane i wygodne podeszwy. Opinie są podzielone. Jednak nie dajmy się zwariować. Dzieci muszą mieć buty, w których wyjdą na plac zabaw, do sklepu czy na spacer.

Buty dla dziecka powinny być

Dopasowane - nie mogą być za luźne lub za ciasne. Małe dzieci nie powiedzą nam czy but jest dobry, czy za mały. Dlatego musimy wiedzieć jak zmierzyć stopę i w jaki sposób wybrać odpowiedni rozmiar. Wystarczy sprawdzić ile centymetrów ma stopa i dodać ok 1 cm więcej.

Stabilne - powinny trzymać nogę dziecka i nie obcierać go w okolicach kostek. Nie mogą też ograniczać ruchów. Buty na sznurowadła są bardziej stabilne, choć mało praktyczne. Rzepy natomiast ułatwiają naukę samodzielnego zakładania butów.
Wygodne - fachowcy radzą żeby podeszwa buta była elastyczna i wyginała się mniej więcej w ⅓ długości.


Oddychające - bardzo ważny jest materiał, z którego uszyte są buty. Oczywiscie w zależności od pogody i pory roku powinniśmy zwracać uwagę na inne apsekty budowy obuwia. W zimę zadbajmy o to, aby materiał na zewnątrz był nieprzemakalny. Latem, but powinien oddychać i przepuszczać powietrze, po to by nogi się nie pociły i nie odparzały. Wewnątrz świetnie sprawdzają się naturalne materiały, chroniące przed nadmierną potliwością i nieprzyjemnym zapachem.

Bezpieczne - gdy dzieci zaczynają chodzić ich kroki są niestabilne, dlatego pamiętajmy o tym, żeby podeszwy były antypoślizgowe i amortyzujące nagłe ruchy malucha.
Lekkie - ciężkie buty mogą dziecko szybko zmęczyć i sprawić, że nie będzie chciało chodzić i biegać. Wystarczy wziąć but do ręki i sprawdzić czy jest ciężki.

Ciekawą i sprawdzoną marką są buty Old Soles. Uwagę przykuwa ich świetny design.

Buty Old Soles są wykonane ręcznie z miękkiej skóry, pozwalającej na naturalny rozwój rosnących stóp. Elastyczny zapiętek oraz brak sznurowadeł ułatwia ich zakładanie, a oddychająca podszewka i miękka skórzana wkładka absorbują wilgoć w lecie i dbają o ciepłe nogi zimą.

Aby pierwsze kroki maluszka były w pełni bezpieczne, gumowe podeszwy są antypoślizgowe i zapewniają ochronę na zewnątrz.

Marka powstała w 2008 roku za sprawą australijskiej projektantki Vicki Lever.
Vicki Lever

Nasze obuwie jest skonstruowane z myślą o wygodzie, zdrowiu i właściwym rozwoju dziecięcej stópki, ale to nasze wzornictwo jest tym, co czyni nasze produkty wyjątkowymi.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE