Jak spakować się na podróż z dzieckiem? Nowoczesna mama wie, a ty?

Materiały prasowe
Pakowanie się na wyjazd z dzieckiem, to wcale nie taka prosta sprawa. Dlatego warto przemyśleć co zabrać, a przede wszystkim jak i w co to zapakować. Musimy zadbać o komfort jazdy, bezpieczeństwo, ale także dostępność do zabawek, jedzenia i apteczki. Jak spakować się głową?

Przede wszystkim pamiętajmy o bezpieczeństwie podróży. Często pakując się nie myślimy o tym, że torby, pojemniki, zabawki, termos z ciepłą herbatą, to wszystko co znajduje się między siedzeniami i pasażerami, jest w chwili wypadku ogromnym zagrożeniem. Dlatego zasada pierwsza brzmi - ograniczaj ilość bagażu znajdującego się wewnątrz samochodu.

Pakując walizki do bagażnika powinniśmy pamiętać, że takie rzeczy jak apteczka, kamizelka odblaskowa, trójkąt powinny znajdować się na wierzchu, a nie przykryte górą bagaży. W chwili wypadku musimy mieć do nich szybki i sprawny dostęp. Więc druga zasada brzmi - apteczka powinna być zawsze pod ręką.

A co z tym wszystkim co zabieramy do środka samochodu? W podróż z dzieckiem musimy spakować kredki, flamastry, klocki, gryzaki, zabawki. Trzecia zasada - drobne rzeczy pakuj bezpiecznie w sprawdzone woreczki.
Jak i w co? W Multi Use Bag! To praktyczny woreczek z mnóstwem zastosowań. Schowasz w nim wszystkie skarby, jakie tylko przyjdą ci do głowy: zdrową przekąskę, kredki i flamastry, słoiczek z jedzeniem dla niemowląt, śliniak i łyżeczkę, armię żołnierzyków, znalezione na plaży muszelki, ekwipunek na basen, lekarstwa, spray na komary i maść na ukąszenia, pieluchę i mokre chusteczki, zapasowe śpiochy lub dres na podróż samochodem, bo wiadomo jak to jest w podróży, choroba lokomocyjna zaskakuje w najmniej pożądanym momencie.


Woreczki na miarę XXI wieku
To dość zaskakujące że jeden woreczek ma aż tyle zastosowań. Każdy zapinany jest na suwak i posiada nieprzemakalne wnętrze. Dzięki temu nawet jeśli rozgnieciemy przewożony jogurt lub nie dokręcimy bidonu, to nie ubrudzi on tapicerki, dziecka i nas. Co ważne posiada również atest do kontaktu z jedzeniem, więc spokojnie możemy spakować na drogę banany, jabłka, pomidory lub kanapki, na wypadek gdyby nasze dzieci zgłodniały, co zazwyczaj dzieje się już po 5 minutach od wyjazdu.
Gdy woreczek się ubrudzi można go spokojnie uprać w pralce. Jest wykonany z bawełny i łatwo schodzą z niego plamy. Worek posiada także uchwyt, dzięki któremu możemy go przypiąć do wózka lub zostawić jako worek w przedszkolu.
Justyna Garstecka
Mon Petit Bleu

Ma także miejsce na wpisanie imienia właściciela, aby uniknąć nieporozumień lub określenie zawartości, po to by ręcznik i kąpielówki trafiły na basen, a baletki na lekcje baletu, nie odwrotnie. Woreczek nie tylko chroni TO co w nim umieścisz, ale także PRZED TYM co w nim umieścisz.

Mokry ręcznik? Przepocony dres? Brudna pielucha? Mokre spodnie twojego kilkulatka, który dopiero się uczy kiedy należy wyruszyć w podróż do toalety? Wrzuć do woreczka i zapomnij o kłopocie i towarzyszących mu zapachach. W domu łatwo pozbędziesz się problemu: brudy do pralki, a woreczek wraz z nimi – po wyschnięciu będzie gotowy na kolejne wyzwania!

Warto też zwrócić uwagę na świetny design tych woreczków. Są nowoczesne i kolorowe. Spodobają się każdej mamie i jej dziecku, ale przede wszystkim uratują nas w podróży, zarówno tej małej do sklepu, jak i tej dużej na wakacje. Woreczki sprawdzą się także na miejscu. Są przydatne jako pokrowiec na telefon i dokumenty, do których nie dostanie się piasek i woda. To także dobry sposób na mokry kostium kąpielowy lub ręcznik, z którymi często nie mamy co zrobić.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE