Dzieci niczym niewolnicy szyją ubrania dla znanych marek odzieżowych!

Dzieci pracują w niewolniczych warunkach szyjąc ubrania dla H&M
Dzieci pracują w niewolniczych warunkach szyjąc ubrania dla H&M Photo credit: Adhi Rachdian / Foter / CC BY/ http://bit.ly/18p3uOE
Brutalne traktowanie dzieci i ich zastraszanie – w Kambodży dzieci poniżej 15. roku życia pracują szyjąc ubrania między innymi dla szwedzkiej firmy odzieżowej H&M, która również w Polsce cieszy się dużą popularnością.

O fatalnych warunkach pracy poinformowali niedawno przedstawiciele Human Rights Watch, którzy przeprowadzili wywiad z osobami pracującymi w ponad 70 fabrykach odzieżowych w Kambodży. Raport HRW liczący 140 stron i mówi o niewolniczym traktowaniu pracowników, w tym również dzieci, którym każe się pracować w skandalicznych warunkach. Organizacja zajmującą się ochroną praw człowieka podkreśla, że najgorzej dzieje się w małych fabrykach, do których rzadko dociera inspekcja pracy.

Niestety to nie pierwszy raz, kiedy akurat producentowi marki H&M zarzuca się wykorzystywanie dzieci do pracy w nieludzkich warunkach. Już w 2011 roku zwrócono uwagę H&M, że w Kambodży i Uzbekistanie pracują dla nich dzieci nie mające nawet 12 lat. Wtedy takżes mówiono o niewolniczych warunkach – braku możliwości przerwy w czasie pracy, zmuszanie do nadgodziny, wynagrodzenie równe głodowym stawkom. Pojawiły się nawet pogłoski o wykorzystywaniu seksualnym, a sytuacją pracowników zainteresowano się, kiedy zaczęli oni tracić przytomność z powodu wyczerpania i wdychania substancji chemicznych używanych w fabrykach.

Human Right Watch zaapelował do szwedzkiego producenta odzieży, by ten wymusił kontrole warunków pracy w fabrykach, w których realizowane są zamówienia dla H&M.

Źródło: Polskie Radio
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE