Nareszcie na rynku są funkcjonalne i ładne meble dla dzieci

Fot. Materiały producenta
Własny pokój to marzenie każdego dziecka. Ale łatwo może przemienić się w koszmar, jeśli rodzice nie zadbają o odpowiednie meble. Nie dość, że będzie brzydko, to w dodatku niebezpiecznie i… drogo, bo co jakiś czas trzeba będzie je wymieniać. Dlatego kompletując wystrój dziecinnego pokoju warto posłużyć się zasadą “raz, a dobrze”. Tym bardziej, że wyjdzie taniej i znacznie lepiej dla dziecka.


Po pierwsze - trzeba trafić w gust młodego człowieka. Najlepiej sięgnąć po starą sztuczkę i pozwolić dziecku samodzielnie wybrać meble, najpierw oczywiście ograniczając pulę wyboru do pasującej rodzicom. Różnica zdań zwykle bierze się stąd, że dziecko chce mebla na “tu i teraz”, a rodzicie patrzą w kategoriach tego, co będzie za kilka lat i chcą, aby meble pasowały na dłużej. Pogodzenie tych dwóch światów wydaje się trudne, ale nie jest niemożliwe. Dobrym przykładem są meble Elies - zestawy do dziecięcego pokoju, które dla dziecka są po prostu “superfajowskie”, a rodzicom gwarantują bezpieczeństwo, funkcjonalność i atrakcyjną cenę.
Meble dla dzieci powinny być bezpieczne - warto o to zadbać, bo na rynku pełno jest stosunkowo tanich mebli malowanych np. toksycznymi farbami. W zestawach Elies wykonane z najlepszych płyt MDF meble malowane są (wielokrotnie) tylko ekologicznymi farbami na bazie nieszkodliwych wodnych komponentów. Ale to nie wszystko - krawędzie mebli są zaokrąglone (koniec z wiecznie odklejającymi się zabezpieczeniami na rogi szafek!), a wszystkie drzwiczki wyposażone w tak zwane bezpiecznej zawiasy, zabezpieczające przed przytrzaśnięciem małych (i dużych) palców. Konstrukcja gwarantuje też ciche zamykanie.
Dobrze, że są bezpieczne, ale co z funkcjonalnością? Tu trzeba zwrócić uwagę na solidność wykonania zestawów meblowych. Nic tak nie denerwuje, również dzieci, jak skrzypiące po pierwszym miesiącu łóżka, kołyszące się biurka i opadające drzwi garderoby. Elies gwarantuje, że podobne doświadczenia rodzina znać będzie tylko z czyiś opowieści. Najwyższą jakość mebli znają i cenią sobie klienci nie tylko w Polsce, ale również na tak wymagających rynkach jak niemiecki, czy hiszpański.


Bezpieczeństwo i funkcjonalność są ważne dla rodziców. A co jest ważne dla dzieci? Wygląd! Dziecięce zestawy meblowe Elies współtworzyli włoscy styliści i to widać w każdym ich calu. W czym wybierać mają chłopcy i dziewczynki. Co ważne - zestawy są w różnych wymiarach, co gwarantuje, że pasować będą do mniejszych i większych pokojów. Nie zabrakło uwielbianych przez dzieci komódek i regałów (skarby przecież gdzieś trzeba trzymać), łóżka są duże i wygodne, biurka mają duże, wygodne blaty oraz funkcjonalne nadstawki, a szafy na ubrania mają tyle miejsca, że utrzymanie w nich porządku nie powinno być trudnością.

Elies to meble, które rosną razem z dzieckiem. Decydując się na ich zakup, rodzicom nie grozi, że za kilka lat będą musieli wszystko wymieniać. Raz, że są na tyle solidne, że nawet najbardziej zdeterminowany maluch łatwo ich nie zniszczy. Dwa, że są na tyle duże i uniwersalne, że gdy dziecko rośnie wystarczy wymienić kilka drobiazgów (np. narzutę czy dywan), aby meble nadal dziecku się podobały i zachowały swoją funkcjonalność. Trzy - technika wykonania gwarantuje, że nawet po wielu latach meble wyglądają jak nowe!

Meble Elies można kupić na stronie sklepu elies.pl. Również w korzystnych ratach.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...