MOPS odebrał pięcioro dzieci rodzicom. Mieszkali w pustostanie

MOPS odebrał pięcioro dzieci rodzicom.
MOPS odebrał pięcioro dzieci rodzicom. Fot. 123rf.com/В. Сало
Dzieci marzą o powrocie do domu, jednak wałbrzyski sąd podtrzymał decyzję MOPS-u i maluchy pozostaną na razie w domu dziecka. Trafiły tam w grudniu, po tym jak stwierdzono, że ich życie jest zagrożone. Rodzice nie zamierzają się jednak poddać i zapowiadają walkę o prawo do opieki nad dwiema dziewczynkami i trójką chłopców.

Rodzina Smykowskich z Wałbrzycha mieszka w pustostanie, bez dopływu ciepłej wody. Mają pięcioro małych dzieci, najmłodsze ma pięć miesięcy, a najstarsza dziewczynka ma 7 lat. Dzieci, jak twierdzi opieka społeczna, były zaniedbane, mieszkały w bardzo trudnych warunkach i właśnie dlatego odebrano je rodzicom, a później umieszczono w domu dziecka.

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu przychylił się do decyzji pracowników MOPS-u. Rodziców skierowano jednak na warsztaty umiejętności wychowawczych, co daje nadzieję na szczęśliwy finał całej historii.

Angelica i Mariusz Smykowscy poza uczestnictwem w szkole dla rodziców, wybierają się również do psychologa. Są gotowi zrobić wszystko, aby stworzyć odpowiednie warunki dla swoich dzieci.

Źródło: tvp.info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE