5 dobrych pomysłów na aranżację przestrzeni dla niemowlaka w kawalerce

Jak zaaranżować małą przestrzeń tak, aby była komfortowa zarówno dla dorosłego jak i najmłodszego członka rodziny?
Jak zaaranżować małą przestrzeń tak, aby była komfortowa zarówno dla dorosłego jak i najmłodszego członka rodziny? Fot. Materiały promocyjne
Stało się! Dwie kreski na teście ciążowym! Hurra! Z niezależnej singielki żyjącej w małym mieszkanku w wielkim mieście stajesz się przyszłą mamą albo inaczej – dom w budowie, wynajmujecie mieszkanie ale do przeprowadzki z dzidzią do jej wymuskanego pokoiku jeszcze trochę czasu zostało.. Przyczyn dla których młodzi ludzie z dzieckiem muszą czasem mieszkać w kawalerce jest wiele. Co robić? Jak zaaranżować małą przestrzeń tak, aby była komfortowa zarówno dla dorosłego jak i najmłodszego członka rodziny?

Oto 5 rad, które pomogą Ci uporządkować cały ten bałagan :)
1. Meble dla dziecka
Nie oszukujmy się – nie da się wstawić szafy, komody i łóżeczka do pokoju w którym jest jeszcze Wasze łóżko, stół, biurko i wiele innych sprzętów. Ogranicz się do łóżeczka niemowlęcego. Aby zmieścić potrzebne akcesoria (pieluchy, body, kremy, ubranka) wybierz łóżeczko z szufladą – nie zajmuje dodatkowej powierzchni a da możliwość przechowywania.
Ciekawym rozwiązaniem są łóżeczka z komodą np. Paso Doble - takie łóżeczko posiada od razu przewijak. Czasami do standardowych łóżeczek dla niemowląt można dokupić mini komódki – np. łóżeczko moon. Oba te łóżeczka kupisz np. na stronie www.muzpony.pl
2. Miejsce do przewijania
Wiele z Was chcąc oszczędzić miejsca zdecyduje się pewnie na przewijanie na kocyku i podkładzie na własnym łóżko czy kanapie. Jest to duży błąd. Pomyślcie o wszych plecach oraz wygodzie maluszka. Przewijanie w ten sposób jest niewygodne i niezdrowe zarówno dla Was jak i dziecka. Jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią lub uważasz, że komoda z przewijakiem to zbędny wydatek postaw na przewijak na łóżeczku. Zastanawiasz się, gdzie umieścić pieluszki, chusteczki i krem na odparzenia? Pod przewijakiem umieść przybornik na łóżeczko.
3. Pościel do łóżeczka
Jeśli naszą sypialnię dzielimy z niemowlakiem nasze łóżka powinny mieć podobną kolorystycznie pościel. Nie chodzi o to abyśmy przykrywali się kołderką w słodkie misie podszytą kolorowym polarem. Może pomyślmy o neutralnych barwach zarówno dla nas jak i dla dziecka. Pościel dla niemowląt nie powinna stymulować kolorami – powinna uspokajać. Kolorowe (przede wszystkim kontrastowe) powinny być zabawki. A miejsce do snu powinno być spokojne. Dlatego warto zajrzeć do sklepu www.muzpony.pl – można tam nabyć całe kolekcje pościeli dla niemowląt. Do pościeli dobierzecie od razu karuzelę do łóżeczka, przybornik i rożek/becik w podobnej kolorystyce.
4. Przechowywanie zabawek
Pamiętaj, że porządek w pokoju powoduje, że jest w nim więcej przestrzeni. Powiesz, że utrzymanie ładu z małym dzieckiem jest nie do osiągnięcia? Jasne! Nikt nie wymaga, aby dziecko bawiło się zabawkami, a potem układało je w jednej lini na półce (szczególnie, że raczej ciężko będzie mu do niej sięgnąć). Kup strzynię na zabawki, pojemnik, który możesz zamknąć, aby po skończonej zabawie tylko wrzucić cały bałagan do środka i na niego nie patrzeć. Taka skrzynia może być w przedpokoju, dzięki czemu może służyć jako siedzisko przy zmianie butów. Skrzynię możesz też zrobić sama – przerabiając np. skrzynkę na warzywa – na pewno udostępnią Ci ja w zaprzyjaźnionym warzywniaku.
5. Dekoracje
Staraj się aby dziecięce dekoracje nie kłóciły się z Waszymi „dorosłymi” dodatkami, aby pasowały np. do waszej narzuty na łóżko czy poduszek dekoracyjnych. Postaw na tak popularne ostatnio lampki Cotton Balls lub girlandy z proporczyków. Są one kolorowe – na pewno spodobają się dziecku, a nie spowodują, że Wasze mieszkanie stanie się nieco infantylne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE